Uyuşturucuyla mücadele tırının şimdiki adresi Bursa!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uyuşturucu madde kullanımının zararlarını vatandaşlara anlatarak bilgilendiren İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne ait olan Narkotik Eğitim tırı bu kez Bursa’yı ziyaret etti.

Bursa Kent Meydanına park eden İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla mücadele kapsamında tasarladığı Narkotik Eğitim tırı, Bursalılara uyuşturucunun zararları hakkında bilgilendiriyor. Bu anlamlı farkındalık eğitimi için Türkiye’de çeşitli il ve ilçeleri dolaşan tırı kurum amirleri, vatandaşlar ve Bursa genelindeki lise öğrencileri geziyor.


TIR içerisinde özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik eğitim salonundaki 12 dokunmatik ekranda, uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri anlatılıyor. Tırda görevli narkotik uzmanı polisler, uyuşturucuyla mücadele ve korunma yolları gibi konularda bilgi almak için gelen öğrencilere ve vatandaşlara uyuşturucunun zararları hakkında bilgi verdi. Narkotik Eğitim Tırı, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.


Çalışmaların asıl amacının uyuşturucuyu hiç kullanmamak olduğunu belirten görevliler “Başlamamanın en etkili yöntem olduğunu göstermek istiyoruz. O yola girdikten sonra geri dönüşün çok zorlu meşakkatli olduğunu bu nedenle hiç başlamamaları yönünde tavsiyelerde ve bilgilendirmelerde bulunuyoruz” ifadelerine yer verdi.


Uyuşturucu tırı, 3 gün boyunca kentin farklı noktalarında vatandaşların hizmetine açık olacak.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x