Sansarak kanyonu ve kamp alanı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sansarak Kanyonu / İznik

Sansarak Kanyonu muhteşem doğasıyla haftasonu kamp veya kanyonda gezmek isteyenler için uğrak noktası haline geldi. Efsane doğası ve zorlu parkurlarıyla doğa severleri kendine çekmektedir. İstanbul’a 2 saat uzaklığındaki Sansarak Kanyonu, insa eli değmemiş tabiatı ile siz doğa severleri bekliyor. Sizde iş stresinden bunaldıysanız, şehrin gürültüsü ve kirliliğinden uzaklaşmak istiyorsanız sevdiklerinizle, ailenizle, dostlarınızla, arkadaşlarınızla Sansarak Kanyonun’da keyifli ve mutlu vakitler geçirebilirsiniz.

Orman’ın derinliklerinde bulanan saklı cennet, Sansarak Kanyonu Bursa’nın İznik ilçesine bağlı Sansarak Köyü’nde bulunuyor. Sekiz km uzunluğundaki zor nitelikli trekking parkuru doğayla iç içe saat geçirmek isteyenlerin uğrak noktası. Ayrıca bu parkurlar trekking alanındaki en zor parkur olarak biliniyor. Kanyon turuna başlamadan önce beşyüz yıllık Osmanlı Köyü’nde ki Sansarak Köyü sizi eski zamanlara götürüyor. Köy kahvelerinde odun ateşinde pişen kahvenizi yudumlarken anılar sizi eski zamanlara götürecektir. Ortalama yedi saatte biten kanyonu tek başınıza gidemiyorsunuz yanınıza bir rehber olma şartı aranıyor.

Sansarak Kanyonun’da Ne Yeriz?

Gelmeden önce mutlaka yanınıza erzak almalısınız. Ayriyetten köyden de yiyecek ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz mesela, köy ekmeği, keçi peyniri, tarla domatesi, salatalık, sivri biber bunlar kanyonun olmazsa olmazı.

Sansarak Kanyonun’da Turlar Ne Kadar ?

Tur fiyatları: 85 TL

Nakit Ödeme:80 TL

Çocuk indirimi:45 TL

Adres: Bursa/İznik/Sansarak Köyü

Sansarak Köyü İznik ilçe merkezine 18 km uzaklıkta yer almaktadır. Sansarak Kanyonu’na ulaşabilmek için İznik merkezden Bilecek-Osmaniye yolunu takip etmeniz gerekmektedir. Yolun başlangıç kısmından bir iki kilometre sonra ‘Sansarak’ tabelasından sola dönüş yapın, ardından 21 km sonra kanyona varabilirsiniz. Yol boyunca size ‘İznik Gölü’ harika manzarasıyla siz doğa severleri etkileyecektir. Şahsi aracınızla İstanbul’dan günübirlik gezi yapan tur şirketleri ile gidebilirsiniz. konum için tıklayınız.

Sizden gelenler:

  1. Bozüyük İstanbul sapağını kaçırınca Bursa’da kalmaya karar verdim son gün ve ertesi gün Sansarak Kanyonu’na gideyim dedim. Bir arkadaşım da bana köyden rehber ayarladı. Köye girdiğim anda da gök delinip dolu yağdı. Şaban amca camiye giderken bana çiçekli eve git Emine teyzen karnını doyursun dedi. Harika bir ev yapmış köyde. Sonra Sanrasak Kanyonunun muhteşem yollarında kendimizi doğaya saldık. Yağmurdan dolayı su çamur akıyordu ama yine de güzelliğinden birşey kaybetmedi. Hatta yağan yağmurdan bir taraf çamur diğer taraf berrak kalmış suyun. Son günüm de kendimi dağlara teslim ettim. Negatif iyonla bedenimi toprakladım. 55 gün sonra evime gitme zamanı artık. Yorgun ama mutluyum. Sansarak kanyonunun yeşiline bakmak için kaydırın
  2. Bugün sansarak kanyonundayız. Bu kadar güzelliği görebilmek,duyabilmek, dokunmak, tatmak… Şükürler olsun.
  3. Bayramdan sonraki ilk faaliyetimiz sansarak kanyonu
  4. Topukluyla buralarda gezemezsiniz cicikızlar 🙂
  5. Nasıl geçeriz? Gitmek mi zor, kalmak mı? dediğimiz anlar… Dayanışmanın, yardımlaşmanın, cesaretin, ekip ruhunun, çaresizliği yenebildiğine şahit oldu Sansarak Kanyonu…
  6. Suda trekking… Sansarak Kanyonu zorlayıcı bir parkur olmasına rağmen, yaz için hiç de fena bir alternatif değil… Eee doğa, spor, keyif daha ne olsun!

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x