Yılbaşı öncesi sahte içkiye vurgun!

featured
İSTANBUL İL JANDARMA KOMUTANLIĞI KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE EKİPLERİ YAKLAŞAN YILBAŞI ÖNCESİ GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONDA ÜMRANİYE'DE 7 BİN 400 LİTRE SAHTE İÇKİ ELE GEÇİRDİ. PİYASA DEĞERİ 1 MİLYON 750 BİN LİRA OLDUĞU ÖĞRENİLEN SAHTE İÇKİLERİ SATMAYA HAZIRLANAN ŞÜPHELİ İSE TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ. (GÜLŞAH KAHVECİ - MURAT HOROZ/İSTANBUL-İHA) İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri yaklaşan yılbaşı öncesi gerçekleştirilen operasyonda Ümraniye'de 7 bin 400 litre sahte içki ele geçirdi. Piyasa değeri 1 milyon 750 bin lira olduğu öğrenilen sahte içkileri satmaya hazırlanan şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından yılbaşı öncesi gerçekleştirilen operasyonda Ümraniye’de 7 bin 400 litre sahte içki ele geçirildi. Piyasa değeri 1 milyon 750 bin lira olduğu öğrenilen sahte içkileri satmaya hazırlanan şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildiği bilgisine ulaşıldı.


İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri yaklaşan yılbaşını fırsata çevirerek, büfe ve eğlence yerlerinde vatandaşlara sahte içki satma hazırlığında bulunan S.T. isimli bir şahsı, operasyonla kıskıvrak yakaladı. 40 gün süren teknik takip ve çalışmaların ardından yapılan operasyonda şüphelinin Ümraniye’de bulunan işyerinde arama yapıldı. Aramalarda ise satışa hazır hale getirilmiş bin 900 litre sahte rakı, bin 800 litre sahte viski ile 3 bin 700 litre sahte şarap olmak üzere toplam 7 bin 400 litre sahte içki ele geçirildi. Öte yandan sahte içkilerinin piyasa değerinin 1 milyon 750 bin lira olduğu öğrenildi.


Jandarma ekiplerince 40 gün boyunca yapılan çalışmalar ve fiziki takip neticesinde; şüpheli şahsın, işyerinde damıtma sistemlerini kullanarak metil alkolü etil alkole çevirdiği, elde ettiği etil alkolü piyasada bulunan orijinal şişe ve etiketlerin birebir aynısını yaparak büfe ve eğlence yerlerine dağıtmak için şişelediği öğrenildi. S.T. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x