Ümit Özdağ ile bakanlık iddialarına ilişkin açıklama!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakanlık iddialarıyla ilişkin konuşan CHP Sözcüsü Faik Öztrak,”Genel Başkanımız ile Özdağ arasındaki görüşmede bakanlık konusu gündeme gelmemiştir. Görüşmenin ana omurgasını kaçakların ve sığınmacıların durumu ile ulusal güvenlik konuları oluşturmuştur” ifadelerine yer verdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın açıklamaları şu şekilde: 

Bugün Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Sn. Ümit Özdağ ile bir görüşme gerçekleştirmiştir. Görüşmenin ardından Sayın Ümit Özdağ Pazar günü yapılacak seçimlerde Zafer Partisi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini açıklamıştır. Milletimizin beklediği Bu önemli birlikteliğin Saray ve şürekasında Ciddi rahatsızlık yarattığını ve bu çerçevede Bir dezenformasyon süreci başlattıklarını görüyoruz. 13. Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Sn. Ümit Özdağ arasında imzalanan Protokol metni son derece açıktır. Şimdi dezenformasyon yapılan konulara açıklık getirmek istiyorum.

Birincisi,

Protokolün dördüncü maddesinde yer alan düzenleme, Millet İttifakı’nın ortak politikalar mutabakat metninde detaylarıyla yer alan maddenin özet halidir. Mutabakat Metnimizin 60. sayfasında yerel yönetimler başlığı altında yer alan ifadeleri Size aynen okuyorum:

Millet İttifakı’nın sözü budur. Protokol metninde de,

Yargı kararı olmaksızın adım atılamayacağı Net şekilde ifade edilmiştir.

 İkinci konu bakanlık meselesidir.

Baştan beri söylüyoruz 13. Cumhurbaşkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu Bakanlar Kurulu’nu Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin liderleriyle Yapacağı görüşmeler sonrasında belirleyecektir. Kaldı ki; sayın Genel Başkanımızın Sn. Özdağ ile görüşmesinde bakanlık konusu zaten gündeme gelmemiştir. Görüşmenin ana omurgasını kaçakların ve sığınmacıların durumu ile ulusal güvenlik konuları oluşturmuştur. Çok açık ve net söyleyeyim protokolde yer alan ve benim az önce açıkladığım hususlar dışındaki haber ve yorumlar dezenformasyon ve yalandır. 

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x