Türkiye bu olayı konuşuyor: Sözde mehdi zorla alıkoyduğu insanlarla savaş başlatacak!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çanakkale‘nin Bayramiç ilçesinde daha önce kaçak kazı yaparken yakalanan mehdi olduğunu iddia eden Mustafa Çabuk adlı sözde hoca hakkında yeni iddialar ortaya çıktı. Esra Erol’da programına kızını aramak için gelen bir anne kızının bu tarikat tarafından zorla alıkonulduğunu aktarmasıyla kan donduran detaylar ortaya çıktı.

Deprem bölgesinden İstanbul’a göç etmek zorunda kalan ailenin genç kızlarının şüpheli kaybı harekete geçirdi. Esra Erol’da programına gelen anne, kızının sözde hoca Mustafa Çabuk tarafından kandırılarak alıkonulduğunu iddia etti. Bayramiç’te bulunan kaplıcada 300 kişilik grupla tarikat kurdukları öğrenilen sözde hoca hakkında canlı yayında birçok ihbar gelirken mağdur yakınlarının anlattıkları şaşkına çevirdi. Aranan kayıp kız canlı yayına bağlanarak kayıp olmadığını İslam’ı sözde mehdiden öğrenerek ibadet ettiklerini söyleyerek gerekirse ailesini de reddedeceğini ifade etti. Acılı anne, kızının kaybolmadan önce kendisinden sopa istediğini ve bu sopayla sözde ibadet için kendine vurduğunu anlattı. Sözde hocanın öğütlerini dinleyen genç kız, kendine her vurduğunda günahlarının affolduğuna inandığı öğrenildi.

MEHDİ OLDUĞUNA İNANDIRMAK İÇİN BURNUNA YAPRAK DÖVMESİ YAPTIRMIŞ

Canlı yayına art arda gelen ihbarlarda birinde konuşan sözde hoca mağduru bir kişi, “Mehdi olduğuna inandırmak için burnuna yaprak dövmesi yaptırdı” dedi.

“YANINDAKİLERE KREDİ ÇEKTİRİYOR”

Yapılan ihbarlarda sözde hocanın topluluğuna kattığı kişilere çektirdiği öğrenilirken mağdurları kandırarak kiraladıkları termal otelde alıkoyduğu bilgisine ulaşıldı.

“1000 KİŞİ OLUNCA SAVAŞ BAŞLAYACAK”

Kan donduran ihbarların ardı arkası kesilmezken bir başka mağdurun anlattıkları izleyenleri şoke etti. Alınan bilgiye göre sözde hoca termal otele topladığı insanların sayısının bine ulaşmasının ardından savaş başlatacağı iddia edildi.

MUSTAFA ÇABUK OLAYINDA NE OLMUŞTU?

Bayramiç’e bağlı Külcüler köyünde bulunan Hilafeti Muhammediye Tarikatı üyeleri, liderleri Mustafa Çabuk’la birlikte kaçak kazı yaparken jandarma tarafından yakalandı. 19 Kasım’da Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen 21 tarikat üyesi gözaltına alındı.

Mustafa Çabuk, emniyetteki işlemlerinin ardından pazartesi günü Bayramiç Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı. Nöbetçi mahkeme tarafından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde akıl sağlığı muayenesi olmaya gönderilen Çabuk’un müritleri ise tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Tarikatın Fiyat Artışlarını Mehdi Alameti Olarak Gösterdiği Ortaya Çıktı

Bayramiç’teki iki termal oteli geçtiğimiz mart ayında iki yıllığına kiraladıkları öğrenilen tarikatın lideri Mustafa Çabuk’un “mehdi” olarak kabul edildiği ve bir süredir jandarma tarafından gözetim altında olduğu belirlendi. Sosyal medya üzerinden tebliğ hesapları bulunan ve “Hz. Mehdi as. Ulusa Sesleniyor” programları yapan tarikat, dini bilgiler veriyordu.

Bir süre önce Youtube hesabı üzerinden yapılan programda soruları yanıtlayan Çabuk, mehdinin alametlerinden bahsetti. Savaşların, yangın, deprem ve sellerin kıyamet öncesi mehdi alameti olduğunu savunan Çabuk, “Haç durdurulacak, camiler kapatılacak, Şam bölgesinde Türk beldeleri yıkılacak, Melhame savaşı olacak, seller şehirleri yok edecek, yangınlar çıkacak, afetler ve belalar yükselecek, kıtlık ve kuraklık artacak, fiyatlar aşırı derecede yükselecek. Şu söylediklerimden hangisini yaşamadınız?” dediği görüldü.

Operasyonda Kaçak Kazı Amacı Göz Ardı Edilmedi

Operasyonla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı, ancak kaçak kazı nedeniyle tutuklama yapılmayacağı ifade edildi. Söz konusu operasyonda, İsa’nın çarmıha gerilmediğinin yazılı olduğuna inanılan “Barnabas İncili”nin aradıkları ve kendisini “mehdi” ilan eden Çabuk’a rüyasında vahiy geldiği öne sürülüyor.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x