Tarihi Mısır Çarşısı’nda yangın paniği!

featured
EMİNÖNÜ'NDE BULUNAN TARİHİ MISIR ÇARŞISI'NIN ÇATISINDA YANGIN ÇIKTI. KISA SÜRELİ PANİĞE NEDEN OLAN YANGIN İTFAİYE EKİPLERİ TARAFINDAN BÜYÜMEDEN SÖNDÜRÜLDÜ. İTFAİYE EKİPLERİNİN ÇATIDA YAPTIĞI ÇALIŞMALAR DRON İLE GÖRÜNTÜLENDİ. (AHMET FARUK SARIKOÇ - DAVUT HAS - DOĞAN CAN CESUR - GÜVENÇ AÇAROĞLU/İSTANBUL-İHA) Eminönü'nde bulunan tarihi Mısır Çarşısı'nın çatısında yangın çıktı. Kısa süreli paniğe neden olan yangın, itfaiye ekipleri tarafından büyümeden söndürüldü. İtfaiye ekiplerinin çatıda yaptığı çalışmalar dron ile görüntülendi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Eminönü‘nde bulunan tarihi Mısır Çarşısı’nın çatısında yangın meydana geldi. Kısa süreli paniğe sebep olan yangın, itfaiye ekipleri tarafından büyümeden kontrol altına alındı. İtfaiye ekiplerinin çatıda yaptığı çalışmalar dron ile görüntülendi.

Edinilen bilgiye göre, Eminönü‘nde bulunan tarihi Mısır Çarşısı‘nın çatısında saat 10.00 sıralarında bacadan kaynaklı olduğu tahmin edilen bir yangın çıktı. Restoranın bacasında çıkan yangın nedeniyle olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Dükkandaki müşteriler ve çalışanlar dışarı çıkarken, yangın nedeniyle kısa süreli panik yaşandı. Yangın olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından büyümeden kısa sürede söndürüldü.

Yangının çıkış nedeni incelemeden sonra belli olacak. Yangının söndürülmesinin ardından restoranda ve çarşının bir bölümünde temizlik çalışması yapıldı. İtfaiye ekiplerinin çatıdaki çalışmaları havadan dronla da görüntülendi.

“Yaralı yok, yapıda da çok önemli bir hasar yok”

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, olay yerine gelerek yangın hakkında bilgi aldı. Basın mensuplarına açıklama yapan Turan, “Bacadan kaynaklı bir yangın çıkmış. İtfaiyeci arkadaşlarımız sağ olsunlar olaya müdahale etti. Şu anda söndürüldü, soğutma işlemleri yapıldı. Çatı arasında yangın olduğu için bir duman var. Dumanın da tahliyesi bekleniyor. Herhangi bir yaralı yok. Yapıda da çok önemli bir hasar yok. Bacadan dolayı bir yangın çıkmış. Arkadaşlar onu tespit edecek” diye konuştu.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x