Sağlık Bakanı Koca’dan ambulans açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla, helikopter ambulanslarla bu yıl toplam 2 bin 330 hastanın nakledildiğini ve ambulansların birinci ve ikinci seviye acil vakalara en geç 10 dakikada ulaştığını aktaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu süre için, “Çoğu Avrupa ülkesine göre daha kısa” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından ambulanslara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Helikopter ambulanslarla bu yıl, 1 Ocak-29 Kasım arasında, toplam 2 bin 330 hastamız küçük yerleşim yerlerinden büyük hastanelere veya acil müdahale yapılabilecek kurumlarımıza nakledildi. Ekiplerimiz, 2 bin 330 naklin gururuyla Acil Sağlık Hizmetleri Haftasında ve daima görev başında” ifadelerine yer verdi.

Bakan Koca konuya ilişkin diğer paylaşımında ise,  “Ambulanslarımız birinci ve ikinci seviye acil vakalara en geç 10 dakikada ulaşıyor. Çoğu Avrupa ülkesine göre daha kısa ama o anda geçmek bilmeyen zamana göre uzun. Süreyi daha da kısaltmaya çalışıyoruz” ifakadelerine yer verdi” ifadelerini kullandı. 

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x