Rus lider Putin için 70’nci yaş günü kutlamaları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya lideri Vladimir Putin’in 70. doğum günü, Çeçenistan’da coşkuyla kutlandı.

Putin yanlısı Çeçen lider Kadirov’un önderliğinde binlerce güvenlik gücü Grozni’de toplandı. Kalabalık uydudan görüntülenirken, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahmanov, Rusya liderine doğum günü hediyesi olarak bir kamyon dolusu “kavun”, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ise traktör hediye etti.

Onlarca askeri araç ve binlerce askerin toplanmalarının tek bir amacı var. O da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 70. doğum gününü kutlamak.

ABD’li teknoloji şirketi Maxar tarafından paylaşılan fotoğraf, Rusya’ya bağlı Çeçenistan Özerk Bölgesi’nin başkenti Grozni’den…

Rusya liderinin doğum günü sebebiyle düzenlenen törende 20 bin civarında güvenlik gücü hazır bulundu. “Güçlü Başkan, güçlü Rusya” pankartları asıldı.

Putin yanlısı Çeçen lider Ramazan Kadirov yaptığı konuşmada “Rusya Federasyonu’nun halkları başkanımızın etrafında birlik oldu” diyerek Vladimir Putin’in doğum gününü kutladı. Kadirov, ayrıca Putin’e ve Rusya’ya  ağlık ve ulusal güvenlik dileğinde bulundu.

KADİROV’A PLAKET VERİLDİ

Törende Donetsk’teki ayrılıkçı hükümetin başkanı Denis Pushilin de hazır bulundu. Pushilin, Ukrayna Savaşında Rus ordusuna verdiği askeri destek nedeniyle Kadirov’a plaket verdi.

İki lider daha sonra otomobil yarışı izledi.

BİR KAMYON DOLUSU KAVUN HEDİYE ETTİ

Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahmanov, Putin’e  doğum günü hediyesi olarak bir kamyon dolusu “kavun” hediye etti.

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko da Putin’e ülkesinde üretilen bir traktörü hediye etti.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x