Polisevi saldırısının failine ilişkin şok açıklama!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamaya göre, Mersin’de düzenlenen bombalı saldırının failinin Dilşah Ercan olmadığını duyuruldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin’de polisevine gerçekleştirilen saldırı hakkında açıklama yaptı. Daha önce CHP’nin tutuklu gazeteciler listesinde isminin geçtiği Dilşah Ercan’ın saldırıyı gerçekleştirdiğini söyleyen Bakan Soylu, bugün yaptığı açıklamada Ercan’ın ‘saldırıda rol oynadığı yönünde bulgular’ olduğunu ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, polisevine yapılan saldırıdaki gerçek DNA sonuçlarının açıklanmadığını açıklayarak ‘2 gündür ne yaptığınızı’ biliyorum diyerek Bakan Soylu’ya çağrıda bulunmuştu. Mersin saldırısında ilk olarak CHP’nin listesinde ismi yer alan Dilşah Ercan’ın gerçekleştirdiğini söyleyen Soylu, bugün farklı bir açıklama daha yaptı. Soylu, Ercan’ın ‘saldırıda rol oynadığını’ söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı’nda Mersin’deki polisevine yönelik saldırı ile ilgili düzenlediği basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

“Başsavcılık soruşturmayı sürdürüyor. En nihayetinde büyün bulgular ortaya çıkacaktır. Ama ilk çıkan bulgu bellidir. Dilşah Ercan teröristtir ve bu eylemle ilişkilidir, bu eylemin içindedir, aynı zamanda Dilşah Ercan terörist olduğunu kendisi ifade etmiştir. Kılıçdaroğlu’nun yanındakiler teröristten ne dediğini bilmeden kendisini terörist olarak tanımladığını tam anlayamadan Kılıçdaroğlu’nu ateşe atmıştır.”

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x