Özgür Özel’den açıklama: Bizim bu 22 yılın sonunda AKP ile yürüyecek bir yolumuz olamaz!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siyasette normalleşme tartışmalarına ilişkin açıklamada bulunan CHP lideri Özgür Özel, “Kimse muhalefetten yumuşama beklemesin. Muhalefet görevini yapacak” şeklinde konuştu. Özel, gündem olan ‘erken seçim’ mesajına ilişkin soruları da cevapladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, erken seçim ve siyasette normalleşme tartışmalarına yönelik değerlendirmelerde bulundu. 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, şunları ifade etti:

 Biz 31 Mart seçimlerinde oy isterken bunun bir yerel seçim olduğunu, herkesten oy istediğimizi söylemiştik. Seçim gecesi de şunu söyledik; ‘aldığımız desteğin farkındayız. Erken seçimi ancak halk ister.’ O günden bu yana yayınlanan anketlerde CHP her ay birinci parti durumunu muhafaza ediyor. Erken seçim talebi her an artıyor. Toplumun yarıya yakınında erken seçim talebi var.

ÖNÜMÜZDEKİ AY ERKEN SEÇİM OLSUN İSTERİM

Ekonomi bu kadar kötüye giderken asgari ücrete zam yapmazsanız. Esnafı duymaz, para yok derken yandaşlar vergi ödemezse bıçak kemiğe dayanır. Değerlendirmem şudur; bence  yıl tamamlanmaz. 1,5 yıl sonra erken seçimi olası görüyorum. Ben erken seçim ister miyim? 

Ben önümüzdeki ay erken seçim olsun isterim, CHP birinci parti, toplumun beklentisi var. Bizim erken seçime götürme çoğunluğumuz yok Meclis’te. Toplumun yarıya yakınının erken seçim talebi var. Ben 1.5 sene sonra erken seçim olacağını düşünüyorum dedim. Bu süreçte kimse siyasette yumuşama beklemesin.

NORMALLEŞMEYE DEVAM

Bizim kullandığımız normalleşme ifadesini kullanıyorlar artık. Millet normalleşmeden memnun ama kimse bu şartlarda muhalefetten yumuşama beklemesin. Yumuşama kelimesinin terk edilmesinden memnunum, normalleşmeye devam. Normalleşme en çok MHP ve içindeki iki kişiyle temsil edilen odağı rahatsız etti. Normalleşme hukuka uymaksa, bu onları rahatsız etti.

AK Parti ile yürüyecek bir yolumuz olamaz bizim. Sayın Cumhurbaşkanı da dedi, “muhalefetle ittifak olmaz, diyalog olmaz” dedi. Ben de haftalardır bunu söylüyorum. Bir masa varsa bu masa ya ittifak ya savaş çıkacak demek değil siyaset. Bazen ülkenin ortak menfaatleri için katkı sağlarsınız.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x