Ölüme yürüdükleri görüntüler ortaya çıktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa‘da tek motorlu eğitim uçağının düştüğü kazada bulunan pilot Furkan Otkun ve pilot öğrencisi Murat Avşar yaşamını yitirmişti. Olaydan birkaç dakika öncesine ait görüntülerde havalimanında genç pilotların ölüme yürüyüşü, uçağa binme anları ve uçağın havalanması yer alıyor. Uçağın kalkış yapmadan hemen önce Otkun ve Avşar’ın 10 dakikalık bir inceleme yaparak sohbet ettiği ve uçağın düştükten sonra pilot arkadaşlarının panikle havalimanında koştuğu anlar kameraya yansıdı.

.


Uçak kazası, 25 Nisan tarihinde Bağlarbaşı Mahallesi Sarıgül Sokakta gerçekleşti.


Yunuseli Havalimanı’ndan kalkan tek motorlu eğitim uçağı 500 metre ileride sokak arasına düştü. Kaza sonucu uçakta pilot Furkan Otkum (29) ve Murat Avşar (32) yaşamını yitirdi.


BİLMEDEN ÖLÜME GİTMİŞLER


Kaza öncesi Yunuseli Havalimanı’nda uçuşa hazırlık yapan Otkun ve Avşar’ın son anlarına ait görüntüler ortaya çıktı. O görüntülerde Avşar’ın çantasıyla birlikte aprona doğru yürüdüğü; Otkun ile sohbet edip son incelemelerini yaptıktan sonra uçağa binip piste doğru gittiği anlar yansıdı.


İkili pistte seyir halindeyken uçuş yapacakları ana piste geldi. Ayrıca görüntülere Avşar ve Otkun’un arkadaşlarının panik anları da yansıdı. Havalimanında uçuşları takip eden iş arkadaşlarının uçağın düşmesine şahit olduğu ve siyah dumanların yükselmesi üzerine aprona doğru hızla koştuğu görülüyor.
Öte yandan uçağın kalkış yaptıktan 500 metre sonra düştüğü ve Bağlarbaşı mahallesinden dumanların yükseldiği anlarda görüntülere yansıdı.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x