Memur-Sen Başkanı’ndan zam açıklaması: Bunu düşünmek bile istemiyoruz!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, memurlara yönelik zam gündemine ilişkin açıklama yaptı.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, memurlara yönelik zamma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yalçın, “Asgari ücreti alkışladık, ‘Emekli gündemimizde’yi anladık, ’Memurlarımıza gerekli fiyat artışı yapıldı’yı hala anlayamadık. ‘Memura da zam yapacağız’dan; evli-2 çocuklu memura şu ortamda, “vergi muafiyetinden gelen aylık 38₺ ile yetinin” denileceğini, düşünmek bile istemiyoruz…” ifadelerini kullandı.

Yalçın’ın mesajları şöyle:

Bürokratların doğru bilgiyi vermek, Siyasetin doğruları duymak, Sendikaların ise doğruları söylemek gibi bir sorumlulukları var. Doğruları söylüyor, kaç gündür anlatıyoruz. Vergi muafiyeti tek başına EK ZAM talebini karşılayacak adım olarak görülemez. Bu doğru bir yaklaşım olamaz.

Yıllardır vergi yükümüzü hafifletin/sabitleyin dedik. “Asgari ücret tutarına vergi muafiyeti” şeklinde atılan adıma memnuniyetimizi ifade ettik. Muafiyet tek başına sorunu çözmüyor, memura eşit gelir artışı değil dedik. Tablo sunduk. Ek zam talebimizi ısrarla yineledik. YİNELİYORUZ!

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x