DOLAR 13,6281-0.2%
EURO 15,2254-0.26%
ALTIN 787,70-0,03
BITCOIN 5068352,80%
Bursa

AÇIK

06:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Meclis Başkanı Şentop: Kılıçdaroğlu’nun Bilmiyor olmasını hayretle karşılıyorum

Meclis Başkanı Şentop: Kılıçdaroğlu’nun Bilmiyor olmasını hayretle karşılıyorum

ABONE OL
5 Ocak 2022 13:49
Meclis Başkanı Şentop: Kılıçdaroğlu’nun Bilmiyor olmasını hayretle karşılıyorum
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, limanların işletme hakkının 49 yıla çıkarılmasıyla ilgili düzenleme için Meclis Başkanı Şentop’a “Teklifi geri çek” çağrısında bulunmuştu. Meclis Başkanı “Böyle bir yetkim yok. Bilmiyor olmasını hayretle karşılıyorum” şeklinde konuştu

Kılıçdaroğlu’nun “TBMM’yi bir avuç insanın yolsuzluğuna malzeme edemezsin. O kanun tasarı teklifini geri çek. TBMM böyle bir ayıbı kaldıramaz” sözlerine tepki gösteren Şentop, şunları kaydetti:

“8 yıl SSK Genel Müdürlüğü, 8 yılı Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğinde geçmiş olmak üzere 19 yıl milletvekilliği, yaklaşık 3 yıl grup başkan vekilliği ve 11 yıldır genel başkanlık yapan bir kişinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde komisyon çalışmaları tamamlanmış ve Genel Kurul aşamasına gelmiş bir kanun teklifinin kabul veya reddedilmesiyle ilgili olarak Anayasa’nın ve İçtüzüğün TBMM Başkanı’na herhangi bir müdahale yetkisi tanımadığını bilmiyor olmasını hayretle karşılıyorum. Genel Kurul aşamasına gelmiş bir kanun teklifinin geri çekilmesini TBMM Başkanı’ndan talep etmenin, Yüce Meclis’in ruhuna ve demokrasinin özüne hakaret olduğunu bilmemek, bu kadar yıldır milletvekili olarak görev yapan kişiye yakışmayan bir tavır ve bilgisizlik hali olduğundan anlaşılması güç bir durumdur. Kamuoyunu yanıltıcı, sorumluluktan uzak bu ifadeleri esefle karşılıyorum.”

.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP