Köpeklerin zehirlenerek öldürüldüğü iddiasına ilişkin savcılık soruşturma başlattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muğla’nın Bodrum ilçesinde köpeklerin zehirlendiği iddiasıyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Bodrumun Gümüşlük Mahallesi’nde zehirlendiği iddia edilen bir köpek Turgutreis Bakımevi’ne tedavi altına alınırken, 2 köpeğin daha cesedinin bulunduğu bölgede zabıta ve jandarma ekipleri inceleme yaptı.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, “14 Temmuz 2021 tarihinde yürürlüğe giren, 7332 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu İle Türk Ceza Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile değişik 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile 5237 sayılı Türk Ceza Kanunun ilgili maddeleri uyarınca ölen hayvanlarla ilgili olarak çok yönlü adli soruşturma başlatılmıştır. Can dostlarımızla bu dünyayı daha adil paylaşmak zorunda olduğumuzun bilinci ile daha öncede olduğu gibi onlara yapılan her türlü eziyet, işkence ve ölümlerine ilişkin olarak şüpheli veya şüphelilerin tespiti bakımından tüm adli imkanların seferber edildiğini, soruşturmanın titizlikle devam ettiği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x