Kıyıların müsilajdan kurtulması tekrar hareketi sağladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa‘da Gemlik körfezinde geçtiğimiz yıl yaşanan müsilaj, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın aldığı tedbir ve denetlemeler sayesinde temizlendi.


Gemlik kıyı şeridi geçtiğimiz yıl bu dönemlerde müsilajla savaşırken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yoğun denetimleriyle bu sene doğal rengine kavuştu. Balık popülasyonunun artması ve müsilajdan sebebiyle pis kokunun bitmesi hem vatandaşların hem de esnafı mutlu etti. Gezmek için Gemlik’e gelen vatandaşlar kıyı şeridine yoğun ilgi gösterdi.


Balık tutmak için Gemlik kıyısını tercih eden Nurettin Yıldırım, “Geçen sene bu aylarda yaşanan müsilajdan dolayı balık tutamadık. Bu sene müsilajın son bulmasıyla balık sezonunu açtık” ifadelerini kullandı.


2 yıldır pandemi ve müsilaj yüzünden denize hasret kaldıklarını ifade eden Yüksel Demircan, “Biz, 2 yıldır pandemi ve müsilaj yüzünden denize gelemedik. Çevre ilçelerimizden çok fazla atık su buraya geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, burada yaşanan kirliliğe daha fazla hassasiyet gösterirse memnun oluruz. Bu sene denizimiz temiz olunca balıklar gelmeye başladı. Çocuklarımız kıyılarda onları seyrediyor, tadını çıkaralım”şeklinde konuştuk.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x