İYİ Partili Ağıralioğlu: Masada bize pusu kuruldu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM’de basın toplantısı gerçekleştiren İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, “Umut olarak kurulmuş bu masada bize pusu kuruldu” açıklaması yaptı.

HDP’nin Kılıçdaroğlu lehine aday çıkarmayacaklarını açıklaması hakkında Ağıralioğlu, “Biz terörün gölgesini düştüğü yerde olmayız” dedi.

Ağıralioğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar:

“Vicdan sıkışmıştır, tercih sıkışmıştır. Hukuk sıkışmıştır, hak sıkışmıştır. Millet tercihiyle baş başa kalamamış, tercih sıkışmıştır. Bu sıkışmışlığa can suyu veren bir siyasi iradenin tarafı olarak bugünlere geldik. Bugün de can suyu olabilmek için emek ettik, altın teri döktük. Uğruna mücadele ettiğimiz demokrasinin, milletimizin, haklarının yendiğini düşündüğümüz milletimiz için geceleri gündüzlerine ektik. Tarihin bizi sıkıştırdığı yerde bir takım siyasi kararların doğru izah edildiğini anlatmaya çalıştık. Hayatımızın, siyasi mücadelemizin canına okuyan, münasebetsiz ittifakların, kirli hesapların yahut asla bir araya gelmeyecek beraberliklerin gerçekleştireni oluşturan sistemin memleket için en kötü olduğunu söyleyenleriz.

Siyaset mecrasında konuşabilme imkanı bulduğum her yerde ben ilkeli siyasetin, namuslu siyasetin dilini kullanmaya gayret ediyorum. Kazanmak için her şeyi yapmayı hak görenlerin karşısına şerefle mağlup olmayı tercih edenler adına konuşuyorum.

Cumhurbaşkanlığı süreci başladığından beri ekranlarda bu mücadelede kimlerin memnun olacağını konuşuyoruz. İYİ Parti’nin kıymetli emeklerinin mimarı olarak Meral Akşener, masada bir siyasi dayatma ile karşı karşıya kaldı diye itiraz ediyoruz. İtirazımızın merkezinde hiçbir makam mevki şehvetinin milletin umudunu söndürmemesi için bir hassasiyeti dillendiren tarafı temsil ediyoruz. Meral Akşener’in alttan alarak, milletin umudu sönmesin diye bugüne getirdiği siyasi mücadelede, milletin masasına, kendisine pusu kurulmasından rahatsızız. Önce kazanamaz endişelerimiz vardı. Kaybedebileceksek milleti duymak zorundayız dedik, Kemal Bey’in adaylığına değil. Bu yarışı bunca yanlışın içerisinde 70-30 bitirecek bir mutabakat aramalıyız dedik. 50+1 için kazanma şehvetine kapılırsak siyaset kirlenecek dedik.

Umut olarak kurulmuş bu masada bize pusu kuruldu. İYİ Parti’nin 5 yıllık emeklerini, büyük meşalenin iktidar olma hevesine kurban edilmesine itiraz ettik. İktidara benzediniz. İktidar 10 yılda millete kör ve sağır oldu, siz daha gelmeden kör ve sağır oldunuz. Muhalefet cumhurbaşkanlığı makamını bölücülüğün pazarlık masası haline gelmesine sebebiyet verdi. Siyaset yönetici kadronun eliyle ilkesizleşir. Bizi tedirgin ediyorsunuz, milleti de tedirgin ediyorsunuz. 6 genel başkanın mutabakatını Kemal Kılıçdaroğlu teklif etti. Mutabakatla alınmayan kararı, karar olarak millete sunamayız diyen Kemal Kılıçdaroğlu’dur. İYİ Parti ailesi bunca hakaretin altında 5 yılını geçirdi. 5 yıldır tırnaklarımızla kazıya kazıya geldiğimiz, CHP’nin kazanabiliriz duygusunun en büyük mimarı partiye 3 günde 25 yıllık küfür edildi. Siz elinize güç geçince ne yapacağınızı gösterdiniz. Kaybetmekten korkuyoruz diye herkesin eli beline geldi; “15 vekil var ya, siz faşistsiniz ya, eski hastalıklarınız nüksetti ya?” İktidarın trolleri varmış, kendi trollerinize bakın. Güçlendirilmiş, iyileştirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu modeli millete sunulmuş oldu.
Bizde HDP var sizde de HÜDA PAR vara getirdiniz. Bizim çok saygı duyulacak endişemizdi. Dediklermiz isabetli olmayabilir.

HDP, Kılıçdaroğlu lehine aday çıkarmayacaklarını açıkladılar. Biz terörün gölgesini düştüğü yerde olmayız. Ben dedim, defalarca dedim. İYİ Parti, 6 milyon HDP’ye oy veren Kürt vatandaşlarımızın oyunu kazanabilse ben bundan onur duyarım. Benim derdim var, devletten alacağım diyen varsa duyacaksınız. İYİ Parti’nin de diğer partilerin de tek vazifesi şudur, biz bölücüleri dinlemeyiz, çocuklarımızın katilini dinlemeyiz. HDP’nin yetkililerini Türk Devleti’ne katil derken görüyorum, çok diyorlar. Devlete katil derken gösterdiğiniz cüretkarlığı bir kere PKK’ya katil derken gösteremediniz. HDP’nin bu iklimde mektuplarla, bizimle niye muhatap olmuyorsunuz beyanatlarıyla toparlanacak süreç değildir. Oyunuza talibiz ama sizi muhatap almıyoruz. Siz problemli insanlarsınız. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde, devletin makamlarının örselenmesine razı değilim. Kemal Bey’in adaylığının dayatmaya dönüşmesine, mutabakatın ihlal edilmesine, belediye başkanları teklifimizin şahsi hırsa kabul edilmesine itiraz ediyoruz. Ben bütün bu usulsüzlükleri reddediyorum. Cumhurbaşkanlığı makamının HDP gölgesinde kalmasını makbul bulmuyorum. Bu süreç nereye kadar giderse, millete verdiğim sözle devam edeceğim. 

Türk milliyetçilerinin birbirlerinin boğasına sarıldığı son seçimdir bu.”

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x