İstanbul’da 9 milyon liralık vurgun yapan çeteye şafak operasyonu

featured
İSTANBUL SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TARAFINDAN KENDİLERİNİ POLİS ASKER OLARAK TANITIP 9 MİLYON LİRALIK VURGUN YAPAN DOLANDIRICILIK ÇETESİNE İSTANBUL MERKEZLİ 9 İLDE OPERASYON YAPILDI. VURGUN YAPAN ÇETE LİDERİ, SEVGİLİSİ İLE KALDIĞI EVDE GÖZALTINA ALINDI. İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ SİBER SUÇLARLAR MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, ALDIKLARI ŞİKAYETLER VE YAPTIKLARI ÇALIŞMALAR ÜZERİNE ARADIKLARI İNSANLARA KENDİLERİNİ POLİS VE ASKER OLARAK TANITIP FETÖ ÜYESİ OLDUKLARINI SÖYLEYEREK DOLANDIRICILIK YAPAN BİR ÇETEYE SABAH SAATLERİNDE OPERASYON YAPTI. İSTANBUL BAŞTA OLMAK ÜZERE ŞANLIURFA, GAZİANTEP İLLERİNİN DE ARASINDA BULUNDUĞU 9 İLDE YAPILAN OPERASYONA ONLARCA POLİS KATILDI. ÇETE LİDERİ SEVGİLİSİYLE KALDIĞI EVDE KISKIVRAK YAKALANDI ARADIKLARI KİŞİLERE KENDİLERİNİ POLİS VE ASKER OLARAK TANITAN ÇETENİN YAKLAŞIK 9 MİLYON LİRALIK VURGUN YAPTIKLARI BELİRTİLDİ. 9 İLDE 19 ŞÜPHELİNİN YAKALANMASINA YÖNELİK YAPILAN OPERASYONDA ÇETENİN LİDERLİĞİNİ YAPAN 1 KİŞİ, ÖZEL HAREKAT TİMLERİ VE SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNİN OPERASYONUYLA İSTANBUL FATİH'TE SEVGİLİSİYLE KALDIĞI EVDE KISKIVRAK GÖZALTINA ALINDI. DOLANDIRICILIK YAPAN ÇETE, ELDE ETTİKLERİ PARAYI OTO GALERİLER İLE ALTIN VE BİTCOİN ALARAK AKLADIKLARI BELİRTİLDİ. ÇETENİN ŞİMDİYE KADAR 9 BÜYÜK VURGUN YAPTIĞI VE HER BİR VURGUNUN YAKLAŞIK OLARAK 1 MİLYON LİRA CİVARINDA OLDUĞU BELİRTİLDİ. ÇETEYİ TAKİP EDEN POLİS EKİPLERİ, 3 ARA OPERASYON YAPTIĞI VE BU OPERASYONLARDA GÖZALTINA ALINAN 2 KİŞİNİN TUTUKLANDIĞI BELİRTİLDİ. (ABDULLAH ALTUNBAŞ - ÖMER FARUK YILDIZ/İSTANBUL-İHA) İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kendilerini polis-asker olarak tanıtıp 9 milyon liralık vurgun yapan dolandırıcılık çetesine İstanbul merkezli 9 ilde operasyon yapıldı. Vurgun yapan çete lideri, sevgilisi ile kaldığı evde gözaltına alındı.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kendilerini polis-asker olarak tanıtıp 9 milyon liralık vurgun yapan dolandırıcılık çetesine İstanbul merkezli 9 ilde operasyon yapıldı. Vurgun yapan çete lideri, sevgilisi ile kaldığı evde gözaltına alındı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarlar Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, aldıkları şikayetler ve yaptıkları çalışmalar üzerine aradıkları insanlara kendilerini polis ve asker olarak tanıtıp FETÖ üyesi olduklarını söyleyerek dolandırıcılık yapan bir çeteye sabah saatlerinde operasyon yaptı. İstanbul başta olmak üzere Şanlıurfa, Gaziantep illerinin de arasında bulunduğu 9 ilde yapılan operasyona onlarca polis katıldı.

AW571618 02


Çete lideri sevgilisiyle kaldığı evde kıskıvrak yakalandı
Aradıkları kişilere kendilerini polis ve asker olarak tanıtan çetenin yaklaşık 9 Milyon Liralık vurgun yaptıkları belirtildi. 9 ilde 19 şüphelinin yakalanmasına yönelik yapılan operasyonda çetenin liderliğini yapan 1 kişi, özel harekat timleri ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla İstanbul Fatih’te sevgilisiyle kaldığı evde kıskıvrak gözaltına alındı.
Dolandırıcılık yapan çete, elde ettikleri parayı oto galeriler ile altın ve bitcoin alarak akladıkları belirtildi. Çetenin şimdiye kadar 9 büyük vurgun yaptığı ve her bir vurgunun yaklaşık olarak 1 Milyon Lira civarında olduğu belirtildi. Çeteyi takip eden polis ekipleri, 3 ara operasyon yapıldığını ve bu operasyonlarda gözaltına alınan 2 kişinin tutuklandığı belirtti.

AW571618 03
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bursa'ya Dair Her Şey - Bursa Haber, Bursa Son Dakika Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin