Gürsu Belediyesi’nden çevre dostu proje

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gürsu Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlanan Sıfır Atık Projesi kapsamında son kullanma tarihi geçmiş ve kullanılmayan atık ilaçları ilçe genelindeki eczaneler yardımıyla toplayacak.

Gürsu Belediyesi ve Bursa Eczası Odası Gürsu İlçe Temsilciliği’yle birlikte tarihî geçmiş ve kullanılmayan ilaçların çöpe atılmasını ya da lavaboya dökülmesini engellemek için başlatılan proje kapsamında ilçe genelindeki gönüllü 27 eczaneye toplama kutusu teslim etti. Gürsu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, haftalık gönüllü eczaneleri dolaşarak toplanan atık ilaçları alıp, bertaraf işlemini gerçekleştirecek.

Toplum ve çevre sağlığını korumak için önemli projeler hayata geçiren Gürsu Belediyesi, kullanılmayan ya da son kullanma tarihini tamamlayan ilaçların toplanması için başlattığı proje ilaçların çevreye zarar vermeden imha edilmesini hedefliyor.

“Toprağımız ve suyumuzu korumalıyız”

Ülkemizde her yıl 300 ton ilacın atık olduğuna dikkat çeken Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “İlaçlar kimyasal maddedir. Lavaboya dökülen ya da çöpe atılan ilaçlar toprağımızı ve suyumuzu kirletiyor. Toprağımız ve suyumuzu korumalıyız. Biz bu projeyle bunun önüne geçmeye çalışıyoruz” dedi.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x