Fotoğraf karesiyle akıllara kazınmışlardı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye onları engelli arabasıyla yağmur altında ilerleyen bir kadın ve ona şemsiye tutan bir erkeğin bulunduğu fotoğraf ile akıllara kazımıştı. Azmi ve başarıları ile tüm Türkiye’nin takdirini toplayan ve 26. dönem AK Parti Bursa Milletvekili olan Bennur Karaburun 9 sene sonra kendisine şemsiye tutan arkadaşı ile aile kurma yolunda adım attı. Çiftin nişan kurdelesini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu keserken Karaburun o anları sosyal medya hesabından yayınladı.


Bennur Karaburun ve Samet Ateş’i, 2013 yılında Bursa’da çekilen fotoğraf ile ülke gündemine gelmişti. Yağmur altında akülü arabasıyla kalan Karaburun’a arkadaşı Samet Ateş şemsiye tutarak yağmurdan korumaya çalışmıştı. Ölümsüzleştirilen o görüntü tüm Türkiye’nin takdirini kazandı.


Karaburun 26’ncı dönemde AK Parti’nin Bursa milletvekili olarak siyasete atıldı. Aynı dönem Samet Ateş de yakın koruması oldu. 12 yıllık arkadaşlık birlikteliğe dönüşerek hayat arkadaşlığı olarak sürdürmek için ilk adımı attı.


Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Koruma Dairesi’nde görevli komiser Ateş, 6 Mayıs’ta evlilik teklifi yaptığı Karaburun’dan ‘Evet’ yanıtını aldı. Samet Ateş’in kendisini uzun süredir ikna etmeye çalıştığını ifade eden Karaburun, “Ben engelli olduğum için onu mutsuz edeceğimi düşündüm ve cesaret edemedim. Osmangazi Köprüsü Bursa ve İstanbul’u bağlayan en uzun köprü. Evliliğimizin de uzun ömürlü olması için orayı tercih etti” dedi.

BAKAN SOYLU NİŞAN KURDELESİNİ KESTİ


Bursa‘da düzenlenen nişan törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra, eski bakanlardan Faruk Çelik, Bursa milletvekilleri Refik Özen, Ahmet Kılıç, Mustafa Esgin, Zafer Işık, Vildan Yavuz Gürel, Emine Yavuz Gözgeç, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, bakan danışmanı Harun Akın, çok sayıda protokol üyeleri ve birçok davetli katıldı.


Nişan kurdelesini kesmek için Bursa’ya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kurdeleyi kestikten sonra çifte mutluluklar diledi. Karaburun ise o anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x