Faruk Çelik’ten Özgür Özel’e popülizm eleştirisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik sosyal medya hesabından, seçim vaatlerine ilişkin eleştiri ve emeklilikle ilgili sorunlara dikkat çeken bir açıklamada bulundu. CHP lideri Özgür Özel‘e atıfta bulunarak, popülizm yaptığını ifade etti. Çelik, 40 yaşında emeklilik talebinin dünyanın hiçbir yerinde geçerli olmadığını vurgulayarak, bu talebi savunanların emekli maaşlarının tatmin edici olmasının mümkün olmadığını dile getirdi.

Çelik, Almanya’daki emeklilik sistemiyle ilgili yapılan karşılaştırmada, Alman emeklilerin hangi yaşta emekli olduklarına dair bir bilgi verilmediği aktardı. Ayrıca, popülizmin bir iktidar aracı olarak kullanılabileceği ancak sorunları çözmede yetersiz olduğu vurguladı.

Son olarak, çalışan ve emekli sayıları arasındaki dengesizlikten bahseden Çelik, her üç veya dört çalışana karşılık bir emekli düşmesi gerektiği ancak Türkiye’de bu dengenin bozulduğu ve her çalışana bir emekli düşecek noktaya gelindiği ifade etti. Bu durumun gelecek nesillerin haklarını gasp etmek olduğu belirtilerek eleştiride bulundu.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x