Eşkel plajı ve kamp alanı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’nın gizli sayılabilecek cenneti Eşkel Plajı merkeze 54 km uzaklıktadır. Karavanla, motosikletle, bisikletle veya alana gidebilmek için özel araçlar ve toplu taşımalar tercih edilebilir. Eşkel, mükemmel kumsalıyla çevredeki kamp alanları arasında en ön planda yer alır. Genellikle karavancıların uğrak noktası. Sahilden gözüken yerler: İmralı adası ve küçük limanı izlenebileceği bir alana kurulu. Güneşin batışıyla beraber ateş yakabilir ve alandan ücretsiz yararlanabilirsiniz. İhtiyaçlarınız için köyü tercih edebilirsiniz. Çevre halkı, ziyaretçilere karşı oldukça misafirperverdir

.

Konumu: Sahil

Kamp Olanakları: Yürüyüş parkurları ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar. wc, çeşme, elektrik, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın köyden karşılayabilirsiniz.

Sizden Gelenler:

  1. Bursa şehrinin içerisinde ki gizli kalmış güzelliklerden birisidir Eşkel. Tirilye’ye 13 km uzaklıkta olan köye ulaşım minibüsten bozma araçlar ile yapılabilmekte. Buda zaten biz kampçılar için hiçte kötü sayılmayacak bir özellik… Her ne kadar ulaşımın olmaması Eşkel’i bakir bir duruma soksa da belediyenin hiiç ilgilenmiyor olması can sıkıyor. Yakın zamanda popülerlik kazanan ve özelliklerle kampçıların ilgi odağı olan Eşkel maalesef, belediyelerin ilgisizliği yüzünden bu yükü taşıyamamış durumda. Günü birlikçilerin mangal hatta kokoreç sefası yaptığı, sakinliğini gürültüye bırakmış bu güzelim topraklar, çöplerini dahi toplamaktan aciz ülkem insanının katlettiği yerlerden biri haline gelmiş durumda. Ama her ne olursa olsun, sakin bir kuytuda çadırı kurup akşam güneşin batışını izlemek için harika bir yer.
  2. Eskelin arka tarafında gümbürdeyen var . Orayı bir çok insan bilmediği için suyu temizdir.
  3. Bir tanıdığımız her yaz eşkele gittik gideceğiz diye ballandıra ballandıra anlatıyordu. Üniversite arkadaşlarım geldi Akdeniz Ege de yüzmüş kızları eşkele götürdüm. Ben de ilk kez Marmara denizine girecektim.O zamanlar araba da yok eşkel dolmuşlarıyla gittik şoför geldik dedi baktık etrafa yok biz eşkele gidecektik dedim. Burası dedi. İlk şokumuzu orada yaşadık. Sonra bi kumsal pansiyon önermişti o tanıdık gittik. Sahibi deniz manzaralı mı olsun bahçe mi dedi biz deniz dedik tabii odada küçük bir pencere ve uzaklarda bir mavilik…zaten dışarıdan da anlaşıldığı gibi içi rezaletti. Kirli bir sünger telli bir yatak falan🤮 neyse yaz nasılsa biz bi yerlerde eğleniriz dedik yok öyle bir yer. Deniz desen zaten Marmara denizi malum . Sahilin tarifi mümkün değil. Ertesi gün döndük. Bursa’da deniz turizmi yok. Gidin Ege’ye Akdeniz’e miss.Yani ben ettim siz etmeyin.
  4. Kamp için gelecek arkadaşlara hiç tavsiye etmem onca yolu boşuna çekmeyin denizi çok pis ayrıca çok rüzgar alan bi yer olduğu içinde kampa uygun olduğunu düşünmüyorum

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x