Erdoğan’ın Tansu Çiller’i seçmesi Binali Yıldırım’ı küstürdü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosu gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Törende Erdoğan’ın sağ tarafına Tansu Çiller’i alması dikkat çekerken o sırada kameralara Binali Yıldırım ile Bakan Soylu’nun arasındaki diyalog kameralara yansıdı. Görüntüleri izleyenler “Erdoğan’ın sağ tarafına Çiller’i alması Binali Yıldırım’ı küstürdü” şeklinde ifadelere yer verdi.

Kâğıthane’den başlayıp İstanbul Havalimanı’na uzanan 34 kilometrelik metro hattı dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından törenle açıldı. Erdoğan, hızlı tren konforundaki metronun açılışında “Halen inşası süren metro hatlarını da devreye aldığımızda İstanbul’un raylı sistemlerle ulaşılamayan hiçbir köşesi kalmıyor” dedi.

BİNALİ YILDIRIM’I KÜSTÜREN TERCİH

Törene katılanlar arasında eski başbakanlardan Tansu Çiller de vardı. Kurdele kesimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çiller’i sağ tarafına alması dikkat çekti. O esnada kameralara yansıyan bir görüntü ise sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Görüntüde Binali Yıldırım’ın Çiller’e doğru sırtı dönük durduğu ve alkış tutmadığı görüldü.

BAKAN SOYLU KOLUNA DOKUNARAK UYARDI

Bu durum İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da dikkatini çekti. Bakan Soylu, Yıldırım’ı dürterek alkış tutması uyarısında bulundu. Bu uyarıyı dikkate alan Yıldırım da istemsiz de olsa alkış tuttu. Görüntüyü izleyenler “Erdoğan’ın sağ tarafına Çiller’i alması Binali Yıldırım’ı küstürdü” şeklinde yorumlandı.

Kaynak: sondakika.com

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x