Enflasyon rakamları açıklandı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eylül ayı enflasyon rakamları açıklanırken aylık yüzde 3,08 yükseliş sergileyerek, yıllık ise yüzde 83,45 olarak gerçekleşti. Enflasyon rakamları zirvesini tekrarlasa da beklentilerin üzerinde çıkmadı.

Enflasyon eylül ayında aylık yüzde 3,08 yükseliş sergilerken, yıllık ise yüzde 83,45 olarak gerçekleşti. Enflasyon rakamları yükselişe devam etse de beklentilerin altında kaldı. Aylık enflasyonda beklentiler 3,50 ila yüzde 3,80 dolayında gerçekleşmesi bekleniyordu. 

Bir önceki yılın aynı ayına göre en az artış gösteren ana grup yüzde 30,76 ile haberleşme oldu. Buna karşılık, bir önceki yılın aynı ayına göre artışın en yüksek olduğu ana grup ise yüzde 117,66 ile ulaştırma oldu.

EYLÜL AYINDA EN ÇOK KONUT GRUBU YÜKSELDİ

Ana harcama grupları itibarıyla 2022 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre en az artış gösteren ana grup yüzde 0,04 ile alkollü içecekler ve tütün oldu. Buna karşılık, 2022 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre artışın en yüksek olduğu ana grup ise yüzde 9,99 ile konut oldu.

EYLÜL AYININ ZAM ŞAMPİYONU ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ OLDU

Eylül ayında en çok yüzde 22,70 ile üniversite eğitimi zamlandı. Onu yüzde 20,78 ile doğalgaz takip etti. 3. sırada ise yüzde 20 ile elektrik var. 

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x