Dolar 14 Kasım’da ne kadar oldu?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geride bıraktığımız hafta hızlı dalgalanmalar yaşayan dolar yeni haftaya 18.56 TL’den giriş yaptı. Geçtiğimiz hafta 19 TL’yi aşarak 1 yılın zirvesine çıkan euro ise yeni haftaya 19.15 TL’den başladı.

Geçtiğimiz hafta küresel piyasaların dört gözle beklediği ABD ekim ayı enflasyonu rakamları açıklanmıştı. ABD’de tüketici fiyatları beklentilerin altında aylık yüzde 0.4, yıllık ise yüzde 7.7 olarak gerçekleşti. Bir önceki ay bu yıllık rakam yüzde 8.2 idi. Bu veri piyasaların spot ışıklarını döviz piyasalarından küresel hisse senedi piyasalarına çekti. Rakam sonrası doların diğer para birimleri karşısındaki gücünü ölçen DXY endeksi 110.737 seviyelerinden 108.028’e kadar inmişti. Yeni haftaya da 1 ayın en düşük seviyesinde 106’dan başladı. 

Bu hafta Euro açısından kritik bir hafta… Hem Euro bölgesi ekonomisine ışık tutacak sanayi üretim rakamları hem de Euro bölgesi enflasyonu açıklanacak. Bu iki veri Euro/TL kuru açısından önem taşıyor. Euro bölgesi sanayi üretimi bugün saat 13:00’da açıklanacak, Euro bölgesi enflasyon rakamları ise 17 Kasım Perşembe günü saat 13’te açıklanacak.

İçerde ise bu hafta kritik önemde veri bulunmuyor. 16 Kasım’da konut satışları, 18 Kasım’da ise Piyasa katılımcıları anketi açıklanacak. 


Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x