Dayakçı öğretmen konuştu! Utanmadan kendini savundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aksaray Ortaköy’de çekildiği öne sürülen görüntülerin sosyal medyada yayılmasıyla ülke gündemini sarsan ‘okulda şiddet’ olayında yeni bir gelişme yaşandı. Öğrencisini sınıftan çıkartarak koridorda öldüresiye döven Ali Rıza Yücel’in ifadesinde psikolojik sorunları olduğunu iddia ettiği ortaya çıktı. Hap kullandığını ancak o gün hapını içmeyi unuttuğunu söyleyen Yücel, bunları nasıl yaptığına kendisinin de anlam veremediğini söyledi.

Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde, matematik öğretmeni Ali Rıza Yücel’in 5. sınıf öğrencisi S.T.K’yi tekme-tokat dövdüğü anlara ilişkin görüntüler, herkesin tepkisini çekti. Dayakçı öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı ve görevinden el çektirildi. Hakkında 1,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle deva açılan Yücel hakkında idari soruşturma sürerken, öğretmenin ifadesine ulaşıldı.


“KENDİMİ KAYBETMİŞİM, 1-2 TOKAT ATTIM ZANNETTİM”

Sabah’ın haberine göre, Ali Rıza Yücel ifadesinde, psikolojik sorunları olduğunu öne sürerek şöyle konuştu:

“Psikolojik rahatsızlığım var. O nedenle ilaç kullanıyorum. O gün ilaç kullanmayı unutmuşum. Bana hırsız dedi ve küfür etti. Bende kendimi kaybetmişim. 1-2 tokat attım zannettim. Görüntüleri izleyince bunu nasıl yaptım bende bilmiyorum. Olay nedeniyle üzgünüm”


“BUNDAN SONRASI YARGININ İŞİ”

Baba Duran K. da, “Adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Ne kadar çok ceza alırsa o kadar iyi olacak. Onun bir daha öğretmenlik yapmasını istemiyoruz. Biz ilk başta görüntüleri görünce bir iki tokat attı zannetmiştik. Hatta olabilir diye düşünmüştük. Ama görüntüleri izleyince şok geçirdik. Bu yapılanlar bir çocuğa değil büyük bir insana bile yapılmaz. Kendisi bile 1-2 tokat attım zannetmiştim meğer daha çok vurmuşum demiş. Çocuğumun durumu da iyiye gidiyor. Psikolojik destek almaya başladık. Devletimizin sağ olsun ilk günden beri yanımızda. Bundan sonrası yargının işi” şeklinde konuştu.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Asım
Asım
2 yıl önce

Bu çocuğun ailesi de kendisini kaybedip bu şerefsize birkaç tokat vurdum zannedip kemiklerini kırsın. Kısasta hayat vardır.

mehmet
mehmet
2 yıl önce

böyle s****sizlere çocuk emanet ediliyor birde..devletin bu adamı acilen meslekten men etmesini bekliyoruz

2
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x