Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan doğal gaz açıklaması!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu’nun Bozkurt, Abana, Cide ve İnebolu ilçelerine “Doğal Gaz Verme Töreni’’ne Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz gazıyla ilgili ” Karadeniz gazını ülkemiz gaz sistemine ulaştırma çalışmalarına hız kazandırdık” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu’nun Bozkurt, Abana, Cide ve İnebolu ilçelerine “Doğal Gaz Verme Töreni’’ne Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantıyla katıldı

Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:

Abana, Bozkurt, Cide, İnebolu doğal gaza kavuştu. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Gözlerinizdeki mutluluk bizim de mutluluğumuzdur. Bir sözü daha tutmuş olmanın mutluluğu ile sizlerle birlikteyiz.

Elbette Kastamonu’ya yaptığımız doğal gaz yatırımları bu ilçelerle sınırlı kalmayacak. Küre, Çatalzeytin, Araç’a da önümüzdeki yıl yapacağız. Bu ilçeleri diğerleri de izleyecek. Dağıtım için 245 milyon liralık yatırım yapacağız. Kastamonu’nun 15 ilçesine 4 yılda 660 kilometre doğal gaz hattı döşeyeceğiz. Böylece Kastamonu’da doğal gaz ulaşmayan yer kalmayacak.

FİLYOS TESİSİNDEKİ ÇALIŞMALAR YÜZDE 80 ORANINDA TAMAMLANDI

Kara ve denizde 7 bin işçi faaliyet gösteriyor. Deniz tabanının 2 bin 200 metre altında adeta bir enerji üssü kuruyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl bu gazı kullanmaya başlayacağız. Dünyada en hızlı kullanıma alınan açık deniz gazı sahası olacaktır.

Dünyanın etrafında 5 tur atabilecek bir doğal gaz şebeke altyapısı ile uzak yakın demeden Türkiye’nin dört bir yanına ulaştık. Bu gayretlerimizi, doğal gaz konforonun tüm vatandaşlarımıza ulaştırana kadar sürdüreceğiz. Sakarya Gaz Sahası’nda önemli bir keşif yaptık. Karadeniz gazını ülkemiz gaz sistemine ulaştırma çalışmalarına hız kazandırdık.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x