Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Müjde’ diyerek Gabar petrol üretimini duyurdu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak mitinginde, “Müjdeye dikkat. Gabar petrolünde günlük üretim bugün itibarıyla 35 bin varili geçti. 2024 sonunda günlük üretim miktarının 100 bin varile çıkmasını hedefliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak’taki Madenci Anıtı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, “Karadeniz doğal gazının ardından şimdi de Gabar’da bulduğumuz yüksek miktarda ve kalitede petrol bu atılımlardan biriydi. Muhalefet buna da bir kulp takmıştı. Petrol keşfimizi alaya almışlardı. Müjdeye dikkat. Gabar petrolünde günlük üretim bugün itibarıyla 35 bin varili geçti. 2024 sonunda günlük üretim miktarının 100 bin varile çıkmasını hedefliyoruz” dedi. 

Erdoğan, Zonguldak’taki Cumhur İttifakı ilçe belediye başkan adaylarını da açıkladı: Alaplı – Recep Ocak,  Çaycuma – Bünyamin Bostancı, Devrek – Özcan Ulupınar, Ereğli – İbrahim Sezer, Gökçebey – Erkan Soner Kodaman, Kilimli –  Kamil Altun, Kozlu – Ali Bektaş.

Erdoğan’ın açıklamaları:

“Zonguldak’la aramızdaki sevda çok daha fazla büyümüş. Nisan ayından beri 25 metreküplük miktarı faturalardan düşüyoruz. Bu uygulamayı nisan 2024’e kadar devam ettireceğiz. Sadece bununla da yetinmiyoruz. Sismik arama ve sondaj çalışmaları devam ediyor. “Her seçim öncesinde gaz buluyorlar” diyen çapsızlara aldırmadan ne dedik, bulanlar ancak arayanlardır. Zonguldak’ı kömürden sonra doğal gazın da merkezi haline getirmekte kararlıyız. Türkiye’nin enerji güvenliğini garanti edecek hamleleri azim ve cesaretle hayata geçiriyoruz. 

GABAR PETROLÜ MÜJDESİ

Karadeniz doğal gazının ardından şimdi de Gabar’da bulduğumuz yüksek miktarda ve kalitede petrol bu atılımlardan biriydi. Muhalefet buna da bir kulp takmıştı. Petrol keşfimizi alaya almışlardı. Müjdeye dikkat. Gabar petrolünde günlük üretim bugün itibarıyla 35 bin varili geçti. 2024 sonunda günlük üretim miktarının 100 bin varile çıkmasını hedefliyoruz. 

Miting maratonunu Zonguldak’tan başlatıyoruz. Bugün bu ilk mitingim. Zonguldak’ta “bismillah” dedikten sonra yolumuza yarın Tekirdağ’da devam edeceğiz. 

“KİRLİ PLANA SİZİNLE BERABER GEÇİT VERMEDİK”

Ülke olarak geçen sene mayıs ayında kritik seçim yaşadık. Bu seçimlerde sadece karşımızdaki adayla ve ittifakla rekabet etmedik. Bununla birlikte Kandil’den Pensilvanya’sına seçimleri yönlendirmeye çalışan şer odakları ile de mücadele ettik. Pazarlıklara, işbirliklerine, itibar suikastına imza attılar. Seçim kazanmak uğruna devletin bakanlıklarını pazarlık konusu yapacak kadar ihtiraslarının kurbanları oldular. Bu kirli plana sizinle beraber geçit vermedik. İlk turda yüzde 52, ikinci turda yüzde 55 oy oranları ile Zonguldak, milletin adamına çok güçlü şekilde sahip çıktı. Bu muhteşem sonuçtan dolayı ben her birinize tek tek teşekkür ediyorum. Sizlerin şahsında Zonguldak halkına, bize olan teveccühleri için buradan teşekkürlerimi iletiyorum. 

11 ilimizi etkileyen büyük afette 53 binden fazla insanımız hayatını kaybetti. Zonguldaklı madencilerimiz, şu sarı bereliler var ya, enkazların altından o depremdeki vatandaşlarımızı kurtarmak için adeta seferber oldular. Ben, bu madenci kardeşlerime şahsım, ailem, milletim adına tekrar teşekkür ediyorum. Bir canı daha kurtarmak için çoğu zaman canlarını tehlikeye attılar. Allah sizlerden razı olsun. Asrın felaketinin üstesinden hamdolsun asrın birlikteliği ile geliyoruz. 

Muhalefet çok az iş, bol bol reklam yaparlar. Biz ise eserlerimizle, icraatlarımızla konuşuruz. 20 Nisan’da şehrimize geldiğimizde Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ne dedik, 2 bin işçi alacağımızın sözünü vermiştik. Zonguldak için 1500, Bartın için 400, Karabük için 100 olmak üzere 2000 işçimiz için resmi süreci eylül ayının ortasında başlattık. Gerekli evrakları ve eğitimlerini tamamlayan işçi kardeşlerimiz peyderpey işbaşı yapıyor. Bundan sonra da Zonguldak’ın istihdamını desteklemeye devam edeceğiz. 

Buranın belediye başkanı, cumhurbaşkanının eli üzerinde olduğu sürece, Zonguldak çok daha farklı bir yere gelecektir. İnşallah 31 Mart’tan sonra bu hizmetlere yenilerini ekleyeceğiz.” 

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x