Çin’de elektrikli araç şarj ünitesi sayısı 8 milyona yükseldi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen ay Çin’de elektrikli otomobil ve takılabilir hibrit satışları, Çin Otomobil Üreticileri Birliği‘nin (CAAM) verilerine göre yeni bir rekora ulaştı. Yeni enerji araçları (NEV) satışları ekim ayında yaklaşık 956 bin adede ulaştı.

Tamamen elektrikli otomobil sayısının 14 milyonu aştığı Çin’de şarj ünitesi sayısı 8 milyona ulaştı. Ekim ayında şarj yoluyla satılan elektriğin ise 3,2 TWh olduğu açıklandı.

Sene başından bu yana 2,5 milyon yeni şarj ünitesinin kurulduğu ülkede, yeni kurulumların 1,09 milyonunu DC, geri kalanını ise AC üniteler oluşturdu.

Çin’deki en büyük şarj ağı olan TGOOD, 476 bin, ikinci sıradaki Star Charge 427 bin, YKC ise 413 bin aktif şarj ünitesi sayısına ulaştı.

TÜRKİYE’DE DE ELEKTRİKLİ ARAÇLARA TALEP ARTTI

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hem doğayı hem bütçeyi korumak açısından birçok konuda konfor sağlayan elektrikli araçlara talepte artış görülüyor. Yerli ve milli üretime ağırlık verilirken bunların en önemli örneklerinden biri olarak Türkiye’nin ilk, yerli ve milli elektrikli araç şarj ünitesi üretme özelliğine sahip olan Gersan Elektrik gösterilebilir. Önemli marka haline gelen Gersan Elektrik, sektördeki üretimlerine 1980 yılında Gersan Ticaret olarak yolculuğuna başladı.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x