Çaresiz anne babanın yardım çığlığı! Otizmli çocuklarının eğitimi için destek bekliyorlar

featured
GAZİANTEP'TE 12 YAŞINDAKİ OTİZMLİ ÇOCUKLARININ HİPERAKTİF YAPIDA OLDUĞUNU, SÜREKLİ ÖFKE PATLAMASI YAŞADIĞINI, KENDİSİNE VE ÇEVREYE ZARAR VERDİĞİNİ SÖYLEYEN ÇİFT, ÇOCUKLARININ EĞİTİMİ İÇİN DESTEK İSTEDİ. (İBRAHİM HALİL ASLAN - SAİD VAKKAS YAĞCI/GAZİANTEP-İHA) Gaziantep'te 12 yaşındaki otizmli çocuklarının hiperaktif yapıda olduğunu, sürekli öfke patlaması yaşadığını, kendisine ve çevreye zarar verdiğini söyleyen çift, çocuklarının eğitimi için destek istedi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gaziantep’te 12 yaşındaki otizmli çocuklarının hiperaktif yapıda olduğunu, sürekli öfke patlaması yaşadığını, kendisine ve çevreye zarar verdiğini söyleyen çift, çocuklarının eğitimi için destek istedi.

Gaziantep’te yaşayan Abdullah-Güllü Kaya çifti, 12 yaşındaki otizmli çocukları Ahmet’in rahatsızlığı nedeniyle zor günler geçiriyor. Daha önce tedavi çabalarına rağmen iyileşmeyen Ahmet’in ailesi, yetkililerden yardım istiyor. Otizmli çocuklarının kendisine ve çevreye verdiği zarar nedeniyle ne yapacaklarını bilmediklerini belirten baba, tedavi edilmemesi durumunda Ahmet’in daha büyük zararlara sebebiyet vermesinden korktuklarını ifade etti.

“Kontrol etmekte güçlük yaşıyoruz, sık sık öfke nöbetleri geçiriyor”

Açıklamalarda bulunan Abdullah Kaya, “12 yaşındaki oğlum Ahmet otizm hastası. Evde sürekli eşyalara zarar veriyor, her şeyi kırıp döküyor. Bazen kendisine ve bize de zarar veriyor. Bunun dışında çevreye de milletin eşyalarına da araçlarına da zarar veriyor. Rahatsız olduğu için kontrol etmekte güçlük yaşıyoruz. Sık sık öfke nöbetleri geçiriyor ve gece gündüz hiç durmadan hareket ediyor. Ben daha önceleri çalışıyordum ama oğlumun rahatsızlığı nedeniyle artık çalışamıyorum. Ben çocuğumun hem tedavi edilmesini hem de eğitilmesini istiyorum” dedi.

“Bir anne olarak sadece otizmli çocuğumun eğitimini istiyorum”

Anne Güllü Kaya ise, “Bir anne olarak sadece otizmli çocuğumun eğitimini istiyorum. Oğlum rahatsızlığı nedeniyle yerinde duramıyor, kendisine, çevreye, bize ve kardeşlerine zarar veriyor. Yani evde kullanabilir doğru düzgün eşyamız kalmadı, hepsine zarar verdi. Bazı eşyalarımıza zarar vermesin diye asma kilit kullanmaya başladık” diye konuştu.

Kaya, oğlunun eğitimi için Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’den ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’ndan destek beklediklerini kaydetti.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x