Bursa’da sevimli hayvanların beslenme saati gülümsetti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa Hayvanat Bahçesi’nin sevimli üyeleri penguen ve flamingolar balıklarla beslendi. Flamingoların beslenmesi ise renkli görüntülere sahne olurken o anlar gülümsetti. 


Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nin sevimli misafirlerinden penguenler, bakıcılarının kova ile çıkardığı sesi duyunca koşuşturmaya başladı. Kimi paytak paytak hızla yürümeye çalışırken, kimi ise havuzun içerisinden hızla takip etmeye seçti. Kovadan çıkan balıkları sıraya geçerek bir bir midelerine indiren penguenler, kendilerini izleyen çocuklara da büyük heyecan yaşattı. 


Çok zevkli bir gün geçirdiklerini belirten çocuklar, farklı farklı hayvanları tanıma fırsatı bulduklarını söyledi. Penguenlerin ise çok tatlı olduğuna dikkat çeken öğrenciler, onların korunması gerektiğini ifade etti. 

206 bin metrekare alana kurulu, dünya standartlarına uygun yapılan Bursa Hayvanat Bahçesi, 121 tür ve yaklaşık bin 300 hayvana ev sahipliği yapıyor. Yaz aylarında on binlerce vatandaşı ağırlayan hayvanat bahçesi, Kasım ayında yazdan kalma havada da öğrencilerin akınına uğradı. Flamingoların beslenmesi ise çocukların çok dikkatini çekti. Bakıcısı tarafından bırakılan yiyecekleri yemek için uğraş veren flamingolar, farklı yeme teknikleriyle beğeni topladı. 

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x