Bursa’da motosikleti yatarak kullanan sürücü cezasız kalmadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’ya Dair Her Şey sayfasında yayınlanan videoda motosikleti yatarak kullanan aday sürücü olduğu belirlenen şahsa 45 ceza puanı ve 2 bin 886 TL para cezası verildi.


Bursa’da anayol üzerinde motosikleti yatarak kullanan aday sürücü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edildi. Daha önceden 15 ceza puanı olduğu belirlenen sürücüye çeşitli maddelerden toplam 45 ceza puanı ve 2 bin 886 TL para cezası kesildi.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle:

Sosyal medyada yer alan ”Bursa’da motor üstünde tehlikeli yolculuk kameraya yansıdı” başlıklı haberler, Emniyet Müdürlüğümüzce ihbar kabul edilmiştir.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüz tarafından tespit edilen sürücünün aday sürücü statüsünde olduğu, daha önceden 15 ceza puanının bulunduğu tespit edilmiştir. Ayrıca 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 66. maddesinden (Motosiklet Üzerinde izin alınarak yapılan gösteriler dışında akrobatik hareketler yapmak) 15 ceza puanı ve 1.506 TL trafik idari para cezası, 73/A Maddesinden (Araçları kamu rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde saygısızca sürmek) 10 ceza puanı ve 690 TL trafik idari para cezası, 47/1D maddesinden (Trafik Güvenliği ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer kurallara uymamak) 20 ceza puanı ve 690 TL trafik idari para cezası olmak üzere toplamda 45 ceza puanı ve 2.886 TL para cezası şahsın kendisine karşı uygulanmıştır.

Aday sürücü statüsünün sona ereceği 2025 yılına kadar 15 ceza puanı daha aldığı taktirde sürücü belgesi daimi olarak iptal edilecektir.

Sosyal Medya üzerinden yapmış olduğunuz ihbarların hepsi Emniyet Müdürlüğümüzce değerlendirmeye alınarak gerekli yasal işlemler yapılmaktadır.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x