Bursa’da kaybolan alzheimer hastası adamın cansız bedenine ulaşıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’da iki gün önce akşam namazından sonra kaybolan alzheimer hastası eski muhtarı arama çalışmaları ekiplerin katılımıyla sürdürülürken üzen haber jandarma tarafından geldi. Talihsiz adamın cansız bedeni Emet Çayında bulundu.

JANDARMADAN YAPILAN AÇIKLAMA

Jandarma koordinesinde drone ve iz takip köpek unsuru desteği ile yürütülen arama tarama çalışması sonucunda kayıp şahıs bulundu.

Güvenlik güçlerimiz tarafından huzur ve güven ortamının tesisi, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.

Bu kapsamda Büyükorhan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen çalışmada kayıp müracaatı yapılan Y.O.isimli şahıs bulunmuştur.

28.12.2021 Salı günü saat 20:00 sıralarında Büyükorhan İlçe Jandarma Komutanlığına yapılan müracaat neticesinde kayıp olduğu tespit edilen ve en son 28.12.2021 günü saat 18.00 sıralarında Büyükorhan İlçesi Osmanlar Mahallesinde görülen Y.O. isimli kayıp şahsın bulunması için, Büyükorhan İlçe Jandarma Komutanlığının koordinesinde Jandarma ve AFAD ekiplerinin yer aldığı 98 personelin katılımı ile “Drone ve İz Takip Köpek Unsuru” katkısı ile geniş kapsamlı arama tarama faaliyeti icra edilmiştir.

Duyarlı bölge halkının da destek verdiği arama tarama çalışmaları ile Y.O. isimli kayıp şahıs 30.12.2021 Perşembe günü saat 11.50 sıralarında Dursunbey İlçesi Emet Çayında (35SPD5290689126)-(Rakım:304) cesedi bulunmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

OLAYIN DETAYLARI

Bursa’nın dağ ilçelerinden Büyükorhan’ın Osmanlar Mahallesinin eski muhtarı 71 yaşındaki Yakup Oruç, 28 Aralık’ta akşam namazının ardından kayıplara karıştı. Ailesi Yakup Oruç’a ulaşamayınca durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Ormanlık alanda ve mahalle çevresinde arama çalışması başlatan jandarma, AFAD ve sivil toplum kuruluşlarına ait ekiplerden de yardım istedi. Durum üzerine AFAD başta olmak üzere JAK ve STK’lara ait toplam 150 kişilik ekip, dün gece saatlerinde arama arazide arama çalışması başlattı. Yakup Oruç’un daha önce de aynı mahallede kaybolup Balıkesir’in Kepsut ilçesinde bulunduğu öğrenilmişti.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x