Bursa’da fabrika yangını nedeniyle hayati uyarı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa‘da dün akşam saatlerinde başlayan yangın hala devam ederken fabrika ile ilgili bölgede hava kirliliği ve partikül uyarısı geldi.


Bursa‘da dün akşam bir tekstil fabrikasında çıkan yangın sabah saatlerinde kontrol altına alınabildi. Yangının bulunduğu alana ve çevresine yayılan siyah dumanlar gökyüzünün rengini değiştirirken, Nilüfer Belediyesi hava kirliliğinin ileri derecede arttığını belirterek vatandaşlara uyarıda bulundu.


Dün akşam Nilüfer’de bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Karesi Tekstil’e ait fabrikada başlayan yangın sabah saatlerinde kontrol altına alınabildi. Bursa ve ilçeleri ile komşu iller Yalova, Bilecik, Balıkesir İtfaiye ekiplerinin ve Bursa uzun uğraşlar sonucu kontrol altına alabildiği yangın sonrası, yangın alanı ve çevresini kaplayan siyah dumanlar hava kirliliğine yol açtı. Nilüfer Belediyesi meydana gelen hava kirliliği nedeniyle vatandaşlara uyarı da bulundu. Nilüfer Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde başlayan büyük yangının civara yayılmaması ve can kaybı olmaması en büyük tesellimizdir. Ancak hava kirliliği izleme istasyonumuzdan aldığımız verilere göre, yangının bulunduğu ve yayıldığı çevrede, başta partikül maddeler olmak üzere hava kirleticileri miktarında artış görülmüştür. Halk sağlığı açısından bakıldığında partikül maddeye (PM) maruz kalmak, h-klar ve yaşlılar gibi risk grubunda olanların, kirliliğin yoğun olduğu bölgede açık havada bulunmaktan mümkün olduğunca kaçınmalarını tavsiye ederiz” ifadelerini kullandı.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x