Bursa’da ekmek fiyatına zam yapıldı! İşte yeni ekmek fiyatları…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa Fırıncılar Odası tarafından Bursa’da ekmeğin fiyatına zam yapıldığı açıklandı. Yeni zammın ardından 7,5 liradan satılan 250 gram ekmeğin fiyatı 1 Ocak gününden geçerli olmak üzere 10 TL’den satılacak.

Bursa’da en son 13 Temmuz 2023’te yüzde 50 zamla 5 liradan 7,5 liraya çıkan 210 gram ekmek, yüzde 12’lik zamla birlikte 8,40 liradan satışa sunulacaktı. Ancak para üstü ve bozuk para sebebiyle 250 gram olarak üretilecek ekmek 10 liradan tezgahta yerini alacak.


Artan maliyetlerin 10 lirayı bile kurtarmadığını belirten Bursa Fırıncılar Odası Başkanı Osman Çırakoğlu, “Tezgahlarda aşırı derecede bozuk para sıkıntısı çekiyorduk. Gramı yukarı çekerek 10 lira düz hesap yaptık. Yoksa artan maliyetimizin yüzde 10’unu zor karşılar. Bu bir zam değil. Ekmeğin gramajını 210’dan 250’ye çıkardık. Gramajı artırarak yüzde 12’lik zam yapmış olduk. Tüketici ve üretici arasında orta yolu bulmak istedik” dedi.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

12 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Adı güzel
Adı güzel
4 ay önce

Gözünüze dizinize dursun daha zam almadan siz zamladınız

Enes
Enes
4 ay önce

Vallahi bizim fırıncının kaç tane arabası var sayamiyorum

Hakan
Hakan
4 ay önce

10 tl bile az ben 100 tl yapardım o bile sizi kurtarmaz Allah sizin gözünü doyursun

Sidika kise
Sidika kise
4 ay önce

Da iyi gùnlerimiz millet aç kalacak iç savaś çikar açliktan

Adalet
Adalet
4 ay önce

Bunca ekmek israfı varken ekmek gramajini yukseltmekte ne yav ,nasıl mantık bu

Elele
Elele
4 ay önce

Banane kardeşim oda benim sorunum değil bozuk para nasıl bulursan bul Bir de ukala bir şekilde bozuk para olmadığından 10 lira yaptık diyorsun ayıptır günahtır ne diyeyim ya Allah senin olmayacak tarafından çıkarsın inşallah

arif
arif
4 ay önce

ekmege zammin sebebi ne herkes bir şeye zam yapiyo bizde yapalim firsadi vatandasi dusunen bld olsa buna fisat vermez kisehirde bld bsk ni dr. cahit bey vardi oyle bsk bu ulkede olsa bunlar olmazdi.ne yapti firincilar zam istedi bld kendi firinini kurdu .firincilar bld firini yakti bsk an araclarla baska illerden getirdi.bld ekmegi kendi satti insanlarini ezdirmedi oda chp li dr.delicahit denirdi. boyle deliye can ķurbandi yasiyosa.bld. firini faliyete gecirdi normele dondu. insana insan lazim firsatci degil

arif
arif
4 ay önce

rusyadan buyday alinir turkiyeden baska ulkelere dagitilir ya kendi ulken hergun una zam ihtiyac var . burda firsatcilar var buraya buyday lazim nereye disari gonderiyon devlet.basdan duzen bu ne olacak

arif
arif
4 ay önce

herkes zam yapiyo bizde bir sey yapalim bld firsa vermese bu boyle olmaz bld kedi firinini yapar fiyat konturolunu elde tutar nerde oyle bld ben bilirim oyle bsk lar vardi.cevre illerden ekmek getirdi kendi firinini kurdu halkini ezdirmedi.firsatciya firsat vermedi. simdi secim zamani bide oy ister bld bsk olmak icin. sende gider verirsin sana boylesi gider.

arif
arif
4 ay önce

bursada bir ilcede ekmegi ucuza satiyo diye adami sikayet ettiler mahkeme de ceza verdirdiler. bi zamanlar. firsat bu firsat burda kopek korunur insan korunmaz.para firsati insandan önce gorurler.

Bymurat
Bymurat
4 ay önce

Orhangazi de 1 ay önce oldu

Welat
Welat
4 ay önce

İznik’te ekmek 25 lira Allah rızası için biri bu haksızlığa bi el atsın iznin esnafı halkın karnını kuruttu

12
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x