Bursa’da alkollü çıkmamak için dakikalarca su içti!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’da trafikte polis ekipleri tarafından yapılan uygulamada durdurulan sürücü alkollü çıkmamak için dakikalarca su içti. Ancak 1,34 promil alkollü çıkınca ehliyetine el konuldu.


Merkez Osmangazi İlçesine bağlı Santral Garaj Mahallesinde uygulama noktası kuran trafik polislerini gören sürücü geri manevra yaparak anayolda ters şeritten ilerledi. Polisin ‘dur’ ihtarına uymayan sürücü daha fazla ilerleyemeyeceğini anlayınca uygulama noktasına dönmek zorunda kaldı. Alkol testi yapan ekipler sürücünün promilsiz çıktığını görünce, neden kaçtığını sordu. Sürücü “Yoklama kaçağı olduğum için korktum kaçtım” cevabını verdi. Alkolden işlem yapılmayan sürücüye ters şeritte ilerlemesinden ve ‘dur’ ihtarına uymamasından dolayı 854 lira ceza kesildi. Sürücü bu kez de, “Ben bu cezayı kabul etmiyorum” diyerek duruma tepki gösterdi. Daha sonra cezasını kabul eden sürücü “Hemen ödersem indirim oluyor mu ?” diyerek olay yerinden aracıyla ayrıldı.


Uygulama noktasına takılan bir başka sürücü ise dakikalarca polis ekiplerini oyalayarak su içti. Alkol testine üflemesini isteyen ekiplere önce üfleyemeceğini söyleyen sürücü bir süre su içtikten sonra üflemeye karar verdi. Alkolmetreye üfleyen sürücü 1.34 promil alkollü çıkınca, “arkadaşına dönerek, kurtaramadık” dedi.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x