Bursa merkezli 22 adrese eş zamanlı sahte alkol operasyonu : 24 şüpheli yakalandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı ekipleri, yasal olmayan yollarla etil alkol üreticisi ve bayilerinden temin ettikleri etil alkolleri sahte içkiye dönüştüren ve üzerine bastırdıkları yüzey temizleyicisi, dezenfektan etiketleri yapıştırarak kargo yoluyla satış yaptığı belirlenen suç örgütünü fiziki ve teknik takibe alarak 5 ay boyunca izledi.

Bursa, İstanbul, Mersin, Aydın, Malatya, Denizli, Gaziantep, İzmir, Amasya illerinde gerçekleştirilen operasyonlarda çok miktarda etil alkol ile kaçak ve sahte içki ele geçirildi.

Bu ardından Bursa Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla harekete geçen ekipler, organize suç örgütü elebaşı ve üyelerine yönelik operasyon yaptı. Bursa, İstanbul, İzmir ve Kırklareli’nde aralarında alkol üretimi yapan bir fabrika olmak üzere toplam 22 adreste 24 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 24 şüpheli kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonda, 57 bin 500 litre sahte içki, 31 bin 502 litre etil alkol, bin 311 sahte etiket, 5 bin 311 adet alkollü içki yapımında kullanılan aroma, 51 adet alkol kiti, sahte kimlik, alkol metre, 9 bin 22 adet boş şişe, bidon, damacana, 10 bin 250 adet alkollü içki şişe kapağı, 1 tabanca, şarjör ve 5 tabanca fişeği, 269 adet dezenfektan, 1,5 gram kubar esrar ile çok sayıda belge ve doküman ele geçirildi.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x