Bursa jandarmasından tarihi eser kaçakçılarına operasyon!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’da tarihi eserleri satmaya çalışan 2 şüpheliye yönelik gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda tarihi eser niteliği taşıyan sikke ve obje yakalandı.


Olay, merkez Nilüfer ilçesi Gölyazı Mahallesi’nde gerçekleşti. Alınan bilgiye göre, jandarma ekipleri Ç.Ö. (47) ve N.Ö. (44) isimli şüphelilerin ellerinde tarihi eser niteliği taşıyan sikkeleri satmak için müşteri aradıkları bilgisine ulaştı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, şüphelilere operasyon yaptı. Yapılan operasyonda Ç.Ö. ve N.Ö.’yi gözaltına alırken, yapılan aramalarda çeşitli dönem ve uygarlıklara ait 68 adet sikke, 1 adet heykel, 1 adet mühür 1 adet haç işareti obje, 1 adet erkek silueti erkek figürü ele geçirildi.
Şüphelilere Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa muhalefetten işlem yapılırken,şüpheli şahıslara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa muhalefetten adli işlem yapılmış, ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

Öte yandan, ele geçirilen sikkeler ise Bursa Müze Müdürlüğü’ne teslim edilirken, (Ç.Ö.) isimli şahsın üzerinde yapılan aramada sahte Polis Basın Kartı ve Çağdaş Polis Emeklileri Dayanışma Derneği kartı ele geçirildi. Polis kartlarına el konularak şüpheli şahıs hakkında Resmi Belgede Sahtecilik suçundan işlem yapıldığı öğrenildi.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Çağdaş Özerez
Çağdaş Özerez
3 ay önce

Haber yanlış bilgi içermektedir. Haberdeki Ç.Ö. adlı kişi benim. Üzerimden bit pazarindan alınmış yedi adet eski para çıkmış ve kendi rizamla verilmiştir. Diğer resimdeki malzemeler bana ait değildir. Ve bu da ifademde belirtilmiştir.
Ayrıca dernek kartları gerçektir. Bağış karşılığı derneğe üye olunmuş ve kartlar posta kargo yoluyla gönderilmiştir. Kartlar gerçektir. Dernekten öğrenebilirsiniz.
Haberi tekrardan doğru bir şekilde yapmanızı rica eder saygılarımı sunarım.

2
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x