Başörtüsü, Meclis onayına geliyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anayasa teklifinin haftaya Meclis’e gelebileceğini aktaran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Referandumsuz şekilde destek alacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Yazıcı’nın açıklamalarının detayları;

 ”Anayasa teklifi önümüzdeki hafta Meclis’e gelebilir ama henüz netleşmedi. Anayasa teklifinin referandumsuz şekilde destek alacağını düşünüyoruz. Anayasanın 41. maddesinin başlığında ailenin korunması aile birliği ve çocuk hakları. Aile birliğini yeni ilave ediyoruz. Ailenin korunması kavramını ilave ediyoruz. Aile birliği ancak kadın ve erkeğin evliliğinden oluşur. Buna karşı olan bir vatandaş olabilir mi?

ERKEN SEÇİM OLUR MU?

Erken seçimi gerektirecek hiçbir olgu yok. Seçim inşallah 18 Haziran 2023’te yapılır.”

TEKLİFİN KABULÜ VE REFERANDUM İÇİN KAÇ KABUL OYU GEREKLİ?

Anayasa değişikliği olduğu için 2 tur üzerinden görüşmeler yapılacak. En az 360 milletvekilinin kabul oyu ile referanduma gidilebilecek, 400 miletvekilinin onay vermesi durumunda ise referanduma gerek duyulmadan teklif kabul edilmiş olacak.

CHP’NİN KANUN TEKLİFİ

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekim ayında duyurduğu kıyafetle ilgili kanun teklifinin Meclis’e sunulmasının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla başörtüsüne anayasal güvence getirecek Anayasa değişikliği teklifi için çalışmalara başlandı. 

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x