Bakan Soylu ABD’ye ateş püskürdü: ABD Büyükelçiliğinin taziyesini kabul etmiyoruz!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri’ne teröre verdiği destek sebebiyle tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “ABD Büyükelçiliğinin taziye dilemesini kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Terör bölgelerini besleyen bu anlayışa kendi senatolarından para gönderen bir devletle bizim müttefikliğimiz elbette ki tartışılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Soylu, “Olay sonrası yapılan bir teknik dinlemede, açık şekilde terör örgütünün talimatı teröristin öldürülmesine yönelikti. Ya kattan atın ya da kanala atın diye net şekilde. Öldürüp tüm network’ü çözmemizi engelleyecek hazırlık ortada ama emniyet güçlerimiz ortaya konulan el birliğiyle bu meselenin üstünün örtülmesini engellemişlerdir” diye konuştu. 

Soylu’nun açıklamalarının detayları: 

Olayın nasıl, nereden koordine edildiğini biliyoruz. Cenazelerimizi kaldıracağız. Biz, bize verilen mesajı aldık ve mesajın ne olduğunu da biliyoruz. Amerikan Büyükelçiliği’nin taziyesini kabul etmiyoruz. Kobani’nin, terör bölgelerini besleyen bu anlayışa Senatolarından para gönderilen devletle müttefikliğimiz tartışılmalıdır. Teröristler yakalandı, eğer yakalamasaydık bugün Yunanistan’a kaçıracaklardı. Nereden hareketlendiğini bildiğimiz terör yapısıyla karşı karşıyayız. PKK’ya kim iç istihbarat sağlıyorsa fail oldur. Bu aldığımız mesaja çok güçlü mesaj vereceğiz. 

Olay sonrası yapılan bir teknik dinlemede, açık şekilde terör örgütünün talimatı teröristin öldürülmesine yönelikti. Ya kattan atın ya da kanala atın diye net şekilde. Öldürüp tüm network’ü çözmemizi engelleyecek hazırlık ortada ama emniyet güçlerimiz ortaya konulan el birliğiyle bu meselenin üstünün örtülmesini engellemişlerdir. İstanbul’da 6 yıldır böyle bir terör olayı görmedik ama terörün yüzü böyle acımasızdır. Siz 200 tane engellersiniz, bir tanesi patlar ve canınızı yakar. Biz burada millet olarak birlik içinde güçlü olmalıyız. 

(Yakalanan terörist) Onunla beraber bu olayı tertipleyen, terör örgütü belki buna üzülecek ama ‘Onu öldür’ talimatı verdiği kişiyi de yakaladık.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x