Bakan Özer’in yanıtının ardından Kılıçdaroğlu bakanlık önünde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Randevu talebine dönülmediğini aktaran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’na gitti. Bakan Özer ise, “Kamuoyunu yanlış yönlendirerek maksadını aşan, emrivaki şekilde yapılacak görüşme talebini karşılamamız beklenmesin” açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, atanamayan öğretmenlerle gerçekleştirdiği görüşmeden sonra Milli Eğitim Bakanlığı’ndan istediği randevu talebiyle ilgili açıklamada bulunmuştu. 

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, randevu talebine dönülmediğini belirterek, şunları kaydetti: “Bu milletin çocuklarının hakları mülakatlarda gasp edildi. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan randevu talebime hala dönülmedi. Milli Eğitim Bakanlığı, yarın saat 13.00’te görüşmek üzere.”

MEB önüne gelmesi beklenen Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelişi öncesinde bakanlığın giriş kapısının zincirle kilitlenmesi dikkat çekti.

BAKAN ÖZER’DEN KILIÇDAROĞLU’NA ‘GÖRÜŞME’ YANIT

Kılıçdaroğlu’nun ziyareti öncesi açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bakanlığımızın kapıları herkese açık. Kamuoyunu yanlış yönlendirerek maksadını aşan, emrivaki şekilde yapılacak görüşme talebini karşılamamız beklenmesin” dedi. 

KILIÇDAROĞLU: YAZIKTIR, GÜNAHTIR

İçeriye alınmayan Kılıçdaroğlu, MEB önünde açıklama yaptı:

“Nerede kul hakkı yeniyorsa, nerede torpil oluyorsa buna karşı çıkmak benim boynumun borcudur. 

Dün bir feryadı dile getirdim. KPSS’de 80-90-95 puan alan evlatlarımızın mülakatlarda elendiğini duydum. Onlarla konuştum. Yazıktır günahtır. Gencecik evlatlarımıza yazıktır günahtır.

Daha düne kadar mülakatlarda artı eksi 3 puan verilecek uygulaması kimin talimatıyla neden terk edildi? Büyük haksızlık var. Evlatlarımıza haksızlık var.

“ASLA VE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Benzer olaylar geçmişte olduğunda haksızlığa uğrayanlar Danıştay’a gittiler, davalar açtılar.
Danıştay mülakatlarda yapılan haksızlıkları tescilledi. Verdiği kararlar, ‘Verilen puanlar hayatın olağan akışına aykırı’ diyor.

Hayatın olağan akışına aykırı puanlama yaparsanız, şu binada oturanlar, MEB’de oturanların yatacakları yeri yoktur. Siz adaleti sağlamak zorundasınız. Öğretmene haksızlık yapamazsınız. Böyle bir tabloya asla ve asla izin vermeyeceğiz.

Haksızlığa uğradığını inanan bütün arkadaşlara her türlü hukuki destek vereceğiz.

Haksızlık yapanlar da şunu unutmasınlar: Haksızlık yapanlarla nasıl hesaplaşacağımızı görecekler. Dürüst bürokratlar başımın üstüne. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Bu şeytanlarla hesaplaşmak da benim namus borcumdur.

CHP lideri daha sonra Twitter’dan da paylaşımlarda bulundu:

“MEB’e gittim, bakan demir kapılar arkasında gizlendi. Beklediğimiz sonuç elbette. Ne diyecek? “Bakanlığı torpile peşkeş çekmedim” mi diyecek? Diyemez. Ancak kaçar. Torpil her yere sirayet etmiş durumda. Tüm devlet kurumları kanserin son safhasında.

Bakmayın siz binaların koca koca oluşuna, içinde çalışan tek bir şey yok. Sarayın emirlerini uygulayan zalimler; acı içinde kıvranan dürüst bürokratlar. O dürüst bürokratlar için de dayanıyorum o kapılara. Sabretsinler, az kaldı.

Ayrıca buradan seslenmek istiyorum zalimlere. Sizleri bağışlamak haksızlık yapılanlara cefadır. Tügva’cıları yerleştirmek için, Türkiye’nin en parlak zihinlerini ekmeksiz bıraktınız. O zincirler sizi koruyamayacak, az kaldı. Hangi kurum çürüdüyse tanışmaya devam edeceğiz.”

GİRİŞ KAPISI ZİNCİRLE KİLİTLENDİ

Kılıçdaroğlu’nun gelişi öncesinde bakanlığın giriş kapısının zincirle kilitlenmesi dikkat çekti.

BAKAN ÖZER’DEN KILIÇDAROĞLU’NA ‘GÖRÜŞME’ YANIT

Kılıçdaroğlu’nun ziyareti öncesi açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bakanlığımızın kapıları herkese açık. Kamuoyunu yanlış yönlendirerek maksadını aşan, emrivaki şekilde yapılacak görüşme talebini karşılamamız beklenmesin” dedi. 

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x