Bakan Kurum: 28 Mayıs’ta her şey bir anda düzelecek!

featured
TELEFERİKTE SÖMESTR KUYRUĞU
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Katıldığı ‘Girişimci Buluşmaları’ programında açıklamalarda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum,, “Büyük ve güçlü Türkiye’nin ayak sesleriyle ekonomimizi yeniden harekete geçirecek, enflasyonumuzu tek haneli rakamlara düşürecek, ülkemizdeki bu sorunları ortadan kaldıracağız. Emin olun 28 Mayıs’ta her şey bir anda düzelecek” dedi.

AKP’nin İstanbul milletvekili adayı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, seçim çalışmalarına Çekmeköy ve Eyüpsultan’da ziyaretlerde bulunarak devam etti.

Eyüpsultan’da bulunan Girişimci İş Adamları Vakfı’nın (GİV) ‘Girişimci Buluşmaları’ programına katılan Kurum, 21 yıllık AKP iktidarında çöken ekonomiye ilişkin vaatlerde bulundu. Kurum, partisinin kazanması durumunda 28 Mayıs’ta her şeyin bir anda düzeleceğini iddia etti.

Murat Kurum’un yaptığı açıklama şu şekilde:

“Bugün İstanbul’un nüfusu, Türkiye nüfusunun 5’te 1’ini oluşturuyor. Vergi gelirlerinin yüzde 48’i İstanbul’da toplanıyor. Türkiye’nin dış ticaretinin yüzde 49’u İstanbul’dan gerçekleşiyor.  İnşallah İstanbul’umuzu İstanbul Finans Merkezimizle finansın merkezi haline getireceğiz. Ekonomimizi; yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyütmeyi sürdüreceğiz.

Yatırımcı güven, istikrar ister. Bir masa etrafında güven varsa o masaya gelir oturur. 21 yıldır tüm dünyaya, milletimize sunduğumuz güven ve istikrardır. Kimsenin ötekileştirilmediği, herkese kucak açıldığı bir siyasettir.

“ENFLASYON TEK HANELİ RAKAMLARA DÜŞÜRECEĞİZ”

Büyük ve güçlü Türkiye’nin ayak sesleriyle biz ekonomimizi yeniden harekete geçirecek, enflasyonumuzu tek haneli rakamlara düşürecek ülkemizdeki bu sorunları ortadan kaldıracağız. Emin olun 28 Mayıs’ta her şey bir anda düzelecek. Bir anda o bugün yurt dışında, ‘Erdoğan gitsin’ manşetleri atanlar, İngiltere’de, Fransa’da, Amerika’da, ‘Erdoğan gitsin’ sloganları atanlar o gün görecekler ki bu millet yine güvenden ve istikrardan yana tavır sergileyecek.”

Kaynak: BirGün, DHA

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x