Aydın’da gıda zehirlenmesi: Öğrenciler hastanelik oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın’da gıda zehirlenmesi nedeniyle onlarca öğrenci zehirlendi.

Aydın’ın Çine ve Efeler ilçesinde eğitim gören 106 öğrenci, yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş konuyla ilgili soruşturma başlatılacağını söyleyerek, yemeklerden numune alınacağını belirtti.

Edinilen ilk bilgilere göre; öğlen çorba, makarna ve köfte yiyen öğrencilerden 5 tanesi Efeler ilçesinde Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne 58’i ise Çine Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Öğrencilerin ilkokul, ortaokul ve liselerden olduğu öğrenildi. Öğrencilerin tedavileri sürerken, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yemeklerden numune alarak inceleme başlattı.

‘SORUŞTURMA BAŞLATILACAK’

İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş konuyu yakinen takip ettiklerini ifade ederek, “Firmanın yemekleri 4 ilçede 4 bin 500 öğrenciye dağılıyor. Aynı yemekten yiyen İncirliova ve Köşk’teki öğrencilerde herhangi bir rahatsızlık yok. Ancak 5 Efeler’de 58’i de Çine’deki okullarda yaşanıyor. Öğrencilerde herhangi bir hayati tehlike yok. Tedavileri sürüyor. Gerekli çalışmalar yapıldı. Yapılan tahliller sonucunda neden olduğu belli olacak. Biz de Milli Eğitim olarak gerekli soruşturmayı başlatıyoruz” dedi. 

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x