Anadolu Günleri 6. kez Bursa’da kapılarını açıyor

featured
BURSA İL DERNEKLERİ FEDERASYONU (BİLDEF) TARAFINDAN BU YIL 6.'SI DÜZENLENECEK OLAN ANADOLU GÜNLERİ FUARI, 5-9 EKİM TARİHLERİ ARASINDA OSMANGAZİ ÇARŞAMBA PAZARI ALANINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK. ANADOLU'NUN TÜM RENKLERİ BİR KEZ DAHA BURSA'DA BULUŞACAK. RESMİ AÇILIŞININ 6 EKİM CUMA GÜNÜ SAAT 16.00'DA YAPILACAĞI 6. ANADOLU GÜNLERİ'NDE, YİNE ANADOLU'NUN, YÖRESEL ÜRÜNLERİ, EL SANATLARI, GASTRONOMİSİ, MÜZİK VE FOLKLORU BİR ARAYA GELECEK. (İHA/BURSA-İHA) Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) tarafından bu yıl 6.'sı düzenlenecek olan Anadolu Günleri Fuarı, 5-9 Ekim tarihleri arasında Osmangazi Çarşamba Pazarı alanında gerçekleştirilecek.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) tarafından bu yıl 6.’sı gerçekleşecek olan Anadolu Günleri Fuarı, 5-9 Ekim tarihleri arasında Osmangazi Çarşamba Pazarı alanında düzenlenecek.


Anadolu’nun tüm renkleri bir kez daha Bursa’da buluşacak. Resmi açılışının 6 Ekim Cuma günü saat 16.00’da yapılacağı 6. Anadolu Günleri’nde, yine Anadolu’nun, yöresel ürünleri, el sanatları, gastronomisi, müzik ve folkloru bir araya gelecek.


Anadolu Bursa’ya taşınacak


6. Anadolu Günleri’nin Bursa’da, Anadolu rüzgarı estireceğini kaydeden BİLDEF Genel Başkanı Ramazan Alp, “Anadolu Günleri etkinliğimizi, Bursa’mızda Emit ve Yöreks fuarlarını harmanlayarak her yıl geleneksel olarak yapıyoruz. Amacımız; Anadolu’nun tarihi ve turistik dokusunu, kültür ve turizm değerlerini Bursa’ya taşımaktır. Ayrıca Bursa’mızı diğer şehirlerimize tanıtmak da ilk hedeflerimiz arasındadır” dedi.


Ücretsiz gösteriler


Etkinlik hakkında bilgi vermeyi sürdüren Alp, “Bu yıl tasarruf genelgesi ve 11 ilimizi vuran deprem nedeniyle illerimizin valilikleri, belediyeleri ile kültür ve turizm müdürlüklerini davet etmedik. Etkinliğimizde; yöresel ürünler, el sanatları, gastronomi, müzik ve folklor ağırlıklı olacak. Ayrıca 7 Ekim Cumartesi günü etkinlik alan ücretsiz olarak gösteri sunacaktır. Bursalı hemşehrilerimizi kültürlerin buluşacağı Anadolu Günleri etkinliğimize bekliyoruzımızda Atlantis Sirki, 8 Ekim Pazar günü Sıra Gecesi, folklor gösterileri ve sürpriz sanatçılar halkımıza” diye konuştu.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x