Amedspor’dan Bursaspor maçı olayları nedeniyle istifa çağrısı!

featured
AMEDSPOR KULÜP BAŞKANI SELAHATTİN YILDIRIM, BURSASPOR İLE AMED SPORTİF FAALİYETLER ARASINDA OYNANAN MÜSABAKADA YAŞANAN SAHA VE TRİBÜN OLAYLARI SONRASI BURSA TEMSİLCİSİNİN YETERLİ NEDENLERLE PROFESYONEL FUTBOL DİSİPLİN KURULU'NA (PFDK) SEVK EDİLMEDİĞİNİ SAVUNARAK TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU'NA (TFF) İSTİFA ÇAĞRISINDA BULUNDU. (HACI GÜNEŞ/DİYARBAKIR-İHA) Amedspor Kulüp Başkanı Selahattin Yıldırım, Bursaspor ile Amed Sportif Faaliyetler arasında oynanan müsabakada yaşanan saha ve tribün olayları sonrası Bursa temsilcisinin yeterli nedenlerle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmediğini savunarak Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) istifa çağrısında bulundu.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amedspor Kulüp Başkanı Selahattin Yıldırım, Bursaspor ile Amed Sportif Faaliyetler arasında oynanan müsabakada yaşanan saha ve tribün olaylarının ardından Bursa temsilcisinin yeterli nedenlerle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilmediğini savunarak Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) istifa çağrısında bulundu.


TFF 2. Lig Beyaz Grup 25. haftasında oynanan Bursaspor – Amed Sportif Faaliyetler maçında yaşanan saha ve tribün olayları sonrası TFF, dün yaptığı açıklamayla Bursaspor’u, ‘çirkin ve kötü tezahürat’, ‘saha olayları’, ‘merdiven boşluklarının boş bırakılmaması’ ve ‘talimatlara aykırı hareketi’ sebepleriyle PFDK’ya sevk etmişti.


Amedspor Kulüp Başkanı Selahattin Yıldırım ise sevk maddelerini yetersiz bularak TFF yönetimi, Disiplin Kurulu ve MHK’ya istifa çağrısında bulundu.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x