ABD’nin diplomat değil dediği görevlinin diplomatik pasaportu ortaya çıktı

featured
SURİYELİ BİR YOLCUYA HUSUSİ PASAPORTUNU 10 BİN DOLARA SATARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANAN ABD'NİN BEYRUT KONSOLOSLUĞU'NDA GÖREVLİ DAVID JACK KOJAK'IN DİPLOMATİK PASAPORTU ORTAYA ÇIKTI. (TUNCER CENGİZ/İSTANBUL-İHA) Suriyeli bir yolcuya hususi pasaportunu 10 bin dolara satarken suçüstü yakalanan ABD'nin Beyrut Konsolosluğu'nda görevli Davıd Jack Kojak'ın diplomatik pasaportu ortaya çıktı.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Suriyeli bir yolcuya ait pasaportunu 10 bin dolara karşılığında satarken suçüstü yakalanan ABD’nin Beyrut Konsolosluğu’nda görevli Davıd Jack Kojak’ın diplomatik pasaportu ortaya çıktı.

ABD Dışişleri yalanlamıştı


İstanbul Havalimanı’nda hususi pasaportunu Suriyeli bir yolcuya satarken yakalan ABD’nin Beyrut Konsolosluğunda görevli Davıd Jack Kojak’ın diplomatik pasaportu ortaya çıktı. Olayın ardından ABD Dışişleri Bakanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamayı yalanladığı ve bu kişinin diplomat olmadığına açıklamıştı. Bunun üzerine Kojak’ın yabancı uyruklu yolcuya sattığı hususi ve şahsına ait diplomatik pasaportu ortaya çıktı. Pasaporttaki bilgilere göre 23 Eylül 1988 yılında Suriye doğumlu olan diplomatın pasaportunun 18 Mayıs 2021 tarihinde aldığı ve 17 Mayıs 2026 yılına kadar geçerlilik süresinin olduğu görülüyor.

SURİYELİ BİR YOLCUYA HUSUSİ PASAPORTUNU 10 BİN DOLARA SATARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANAN ABD’NİN BEYRUT KONSOLOSLUĞU’NDA GÖREVLİ DAVID JACK KOJAK’IN DİPLOMATİK PASAPORTU ORTAYA ÇIKTI. (TUNCER CENGİZ/İSTANBUL-İHA) Suriyeli bir yolcuya hususi pasaportunu 10 bin dolara satarken suçüstü yakalanan ABD’nin Beyrut Konsolosluğu’nda görevli Davıd Jack Kojak’ın diplomatik pasaportu ortaya çıktı.


Bu kişi ABD diplomatı değil


Haberin ardından bir açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanlığı’nda bir yetkili, “Bir ABD vatandaşının Türkiye’de gözaltına alındığını biliyoruz. Bu kişi bir ABD diplomatı değil. Gerekli konsolosluk hizmetlerini sağlıyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x