Oto galericiler durgunluğa isyan edince vatandaşlar ‘Bindiğiniz dalı kestiniz’ dedi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İkinci el otomobil satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20’den fazla düştü. Oto galeriler fiyatları düşürmeye çalışsa da piyasada çok fazla hareketlilik olmadı. Oto galericiler, sektördeki zorlukların devam etmesi durumunda galericilik mesleğinin tamamen yok olabileceğini belirtirken, sosyal medyada da vatandaşlardan tepki yağtı. Vatandaşlar, özellikle pandemi döneminde otomobil fiyatlarını yükselttikleri için oto galerilere “Bindiğiniz dalı kestiniz” eleştirisinde bulundu.

Sıfır otomobillerde son aylarda yapılan kampanyalar fiyatları aşağı çekmiş ve ikinci el araba fiyatları ile olan makas giderek azalmıştı. Bu durum araba almak isteyenleri sıfır otomobillere yönlendirirken ikinci el piyasası ise durmak noktasına gelmişti. Bir dönem fahiş fiyatlarla gündem olan ikinci el otomobilde yaşanan bu durgunluk galericileri isyan ettirdi. “Galericilik diye bir meslek kalmayacak” diyen galericilere vatandaşlardan tepki gecikmedi.

“ALDIĞIMIZ ARAÇLAR TEKER TEKER ELİMİZDE PATLIYOR”

Aldıkları araçların elde kalmasından ve satılamamasından şikayet eden galericiler, iş yapamaz hale geldiklerini ifade ederken, “Aldığımız araçlar teker teker elimizde patlıyor” dediler. İşlerin durma noktasına geldiğini ve ciddi maddi sıkıntılar yaşadıklarını da eklediler.

“GALERİCİLİK DİYE BİR MESLEK KALMAYACAK”

Galericiler, sektörde yaşanan bu zorlukların devam etmesi halinde galericilik mesleğinin tamamen ortadan kalkacağını söylüyor. “Bu gidişle galericilik diye bir meslek kalmayacak” diyen galericiler, yetkililerden acil çözüm bekliyor. Özellikle, sektörü canlandıracak ekonomik önlemlerin alınmasını ve otomobil piyasasındaki durgunluğun giderilmesi için adımlar atılmasını talep ediyorlar.

VATANDAŞLARDAN GALERİCİLERE TEPKİ GECİKMEDİ

Bir dönem fiyatların oldukça yüksek olmasının nedenini galericilere bağlayan vatandaşlar da tepkilerini sosyal medyadan dile getirdi. İşte o yorumlardan bazıları…

KAYNAK: Mynet

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x