İyi ki Gemlik Kızılay var!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Az Çok Demeden Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun” sloganıyla Ramazan ayında yardım seferberliği gerçekleştiren Türk Kızılay’ı Gemlik Şubesi Gemlik içende adeta çalmadık kapı, başı okşanmamış yetim, mutfağına sıcak yemek verilmemiş ev, bayramlık giyisi alınmadık ihtiyaç sahibi çocuk, hal ve hatırı sorulmamış yaşlı bırakmadı.


Ramazan ayı içerisinde yardım faaliyetlerine hız vererek devam eden Türk Kızılay’ı Gemlik şubesi gece gündüz demeden yaptığı çalışmalar ve hayırseverlerin bağışlarıyla kaynayan kazanlar Ramazan ayı içinde toplam 7000 kişinin yaşadığı evlerin iftar ve sahur sofralarında sıcak yemek oldu. Ramazan ayının sembolü pidelerden herkes tadabilsin diye Gemlik Kızılay iftarlık yemeklerin yanında pide ikramında da bulundu. Her gün yüzlerce pide kapı kapı dolaşılıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.


120 koli erzak paketi ve 1 tona yakın kavurma, ihtiyacı olanların evlerine bereket oldu. Genel merkez desteği ile 1200 çocuk – yetişkin bay bayan elbise dağıtımı yapıldı Gemlik şubesinin imkanlarıyla Başta yetim ve öksüz olmak üzere 165 çocuk ilçemizdeki giyim mağazalarından alınan bayramlık elbise ayakkabıyla yüzleri güldü.


500 er TL’ lik nakit zekat yardımıyla 155 İhtiyaç sahibi aile ve 85 bin TL lik market kartı onlarca anne ihtiyaca uygun alışveriş yapma imkanı buldu.


100 aileye yapılan sahurluk- kahvaltılık 108 aileye yapılan ay çiçek yardımıyla mutfak ihtiyaçlarına katkı sağlandı.


3 camide dağıtılan 2000 kişilik aşure ile Kadir gecesi cemaatin kadir gecesi kutlandı,
Kızılaycıların ihtiyacı olanlara ulaşmak için zaman kavramı olmadan çalıştığını dile getiren Kızılay Gemlik Şube Başkanı Petek Sevde Sulu, “İhtiyaç sahiplerine ulaşmamızda bize destek olan Ramazan ayında şubemize destek veren Marmara Kimya A.Ş adına sn Yüksel Akyüz’e ,Gemport Liman adına Harun Özmaden’e, Vavien Lojistik A.Ş ortakları Faik Avcı ve Hüseyin Kaygısız ‘a Merhum Cemalettin Yıldırım adına Adile Atan’a, Borusan Lojistik adına Kazım Keskin,’e, Sinan reklam sahibi n Sinan Yilmaz ‘a ismini gizli tutan tüm kuruluşlarımıza, kişisel olarak fitre ve zekatlarıni bağışlayan gönüldaşlarımıza, Kızalay Genel Başkanı Genel başkanı Kerem Kınık’a, Bursa Türk Kızılay Şube Başkanı Murat Tutanç’a , çok çok teşekkür ediyorum. Yapılan bu yardımlarında desteğiyle Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur programları organize ettik. İhtiyaç sahibi ve Yaşlılara ziyaretlerde bulunduk. Bu evlerin market ihtiyaçları gidermeye çalıştık. Çocuklu aileler için özel paketler hediye ettik. Ramazan gıda paketlerinin hazırlanmasına ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını gerçekleştirdik. Pek çok yetişkin ve çocuğa bayram giyisisi temin ettik.. İftardan sonra kan bağışı 15 Temmuz Demokrasi meydanında ki kan bağışı aracına destek olunmasını sağladık Teravih namazı sonrasında camii bahçelerinde aşure ikramında da bulunduk Kısaca Yönetim kurulumuz ve gönüllülerimizle Gemlik’te Hilalin gölgesinde çalışmaya devam ediyoruz ’ diye konuştu.


Petek Sulu’nın başkanlığında yönetim kurulu ve gönüllü gençlerle gecesini gündüzüne katarak tüm ramazan boyunca büyük bir yardım seferberliğine imza atan Kızılay Gemlik Şubesi, Gemlik’li vatandaşlardan büyük övgü alarak ‘İyi ki Gemlik’te Kızılay’ var dedirtti.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x