İstanbul’da 42’nci Kökünü Kurutma Operasyonu: 161 kişi gözaltında!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, İstanbul’da gerçekleştirilen 42’nci Kökünü Kurutma Operasyonu’nda 161 kişi gözaltına alındığını duyurdu.

Bakan Soylu İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde yaptığı açıklamalar şu şekilde;

Deprem bölgesinden gece 4 gibi İstanbul intikal ettik, yaklaşık 16 aydır İstanbul Emniyet Müdürlüğümüz ve İstanbul’daki başsavcılığımızla yürütülen operasyonun neticelenmesi için. 16 aydır teknik takip izlemeler gerçekleştirdik. 900 personelimizle hedef 175 kişiydi. 42. kökünü kurutma operasyonunda 161 kişi gözaltına alındı. Bu operasyonun özelliği, İstanbul’da kokain dağıtımını yapan şebekenin bunlar dağıtıcıları.16 ayda ara yakalamalar da dahil toplam 266 kişi bu operasyonla gözaltına alınmış oldu. Geri kalan 14 kişinin de arama çalışmaları devam etmektedir. Bu şebekenin İstanbul’u nasıl zehirlemeye çalıştığını hem tespit eden delillendiren bir çalışma yürütüldü. Tüm ekiplerimize ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyoruz. 

Buradan İstanbul halkına da şunu söylemek isterim, evet deprem bölgesindeyiz. Oradaki güvenlik güçlerimizin sayısı biraz daha fazla güvenliği temin etmek için. Ama Türkiye’deki devletin üzerindeki hiçbir sorumluluğu aksatmadan bütün suçlarla mücadelede kararlı anlayışımızla devam ediyoruz.

Takip Et
Bildir
guest
Kimse görmeyecek. Yorumunuza cevap yazıldığında bildirim almak için. (İsteğe Bağlı)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Habere yorum yapabilirsiniz.x